Aspiratör motor hızı düşürme

Bilmiyom çekmece var karışık varsa belli model arıcam. Bazı tv, uydu vs güç kaynakları var duruyor sökerim ordan da :D köprü ile dc gerek yokta ac volt düşürmek lazım galiba
5 amper üzeri bir diyot bulun artı uca bağlayın sonrada aspiratöre bağlayın bakalım ne olacak görelim :) yanlış bağlamayın sakın :) bu işi biliyorsunuz diye söylüyorum ona göre yani :)

5 amper üzeri bir diyot bulun artı uca bağlayın sonrada aspiratöre bağlayın bakalım ne olacak görelim :) yanlış bağlamayın sakın :) bu işi biliyorsunuz diye söylüyorum ona göre yani :)
yarın bakayım bi, acemi olarak biliyorum olduğu kadar :) geçenlerde 400v kondansatör yanlış bağlamışım duman oldu her taraf :D

Herkese merhaba, kış geldi banyodaki pencere açılmıyor havalandırmaya 150'lik banyo aspiratör taktım. 220v motorla çalışıyor fakat biraz sesli geldi bunun hızını düşürmek istiyorum cihaz 20 watt yarı yarıya yavaşlatmak istiyorum hem ses yapmasın hem çok hızlı çekmesin nasıl yapabilirim bunu basit olarak. 12v filanda değil direnç filan atayım 220v kurcalayamıyom :) yardım ederseniz çok makbule geçersiniz

220-240V / 50-60Hz - 1350rpm - 20W
Emin misiniz 20w cihaza 5A üzeri ha :oops:o_O var mı hesabı sakıncası yoksa paylaşır mısınız? Ac li çalışan cihaza dc ile kontrol hem de üniversal motor olmayan cihaza ...

Bu tip fanlarda genellikle "Gölge Kutuplu
Motor" kullanılır. Devirleri AC frekansına
bağlıdır.

Emin misiniz 20w cihaza 5A üzeri ha :oops:o_O var mı hesabı sakıncası yoksa paylaşır mısınız? Ac li çalışan cihaza dc ile kontrol hem de üniversal motor olmayan cihaza ...
onunla aramızda bir konu :) tüm yazışmaları okursanız eğer daha iyi olur bence....
diyot ile denemesinde sakınca görmüyorum. olur da demiyorum. denemek istiyor....
denerkende öğrenmiş olacak sakıncası yoktur bence
5 amper diyot 1.100 watt a kadar dayanır demektir.
bırakın denesin öğrenmenin tek yolu deneydir :)

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri