Aspiratör ampulü yanmıyor

kliibapz

Üye
Merhaba, aspiratörün aydınlatmasının duyunda kontrol kalemi ile baktığımda elektrik var gözüküyor ancak sağlam olduğunu bildiğim 3 çeşit ampul denedim hiçbiri çalışmadı. Ampullerin duy içindeki metallere değdiğinden de eminim. Duyun faz ve nötr kabloları da sağlam gibi duruyor. Başka ne sebep olabilir?

anahtarı yani sviç çalışıyor mu?
öncelikle cihaz şu white daisy f4 modeli. ışığın ayrı anahtarı yok, fan sviçi ile birlikte paneli çekince yanıyor normalde. yani fanlar çalışıyorsa ışığın sviçi de çalışıyordur diye düşünüyorum. onun dışında kontrol kalemi ile baktığımda elektrik geliyor zaten.

anahtarı yani sviç çalışıyor mu?
hocam swiç çalışmasa arkadaş kontrol kalemi ile baktığında faz geçişini göremez ve kontrol kalemi yanmaz.

Ampul kaç v ile çalışıyor söktüğünüz ampul kaç v siz kaç v luk ampül takıyorsunuz aspiratörün duyunun içini multimetre ile ölçüm yapıp kaç v geldiğini öğrenin ona uygun lamba takınız . yine çalışmaz ise duyu değişin duyu değiştiniz çalışmadı bu sefer kartı ölçünüz kaç v çıkış var diye . İyi çalışmalar.

otomasyoncu, mutfakla aran nasıl bilmiyorum. evimde yemeği ben yaparım, haliyle de ocak ve aspiratörü de ben kullanırım. hani buharlaşıp yapışan ve tabaka oluşturan yağ vardır. siviç çalışıyormuş taklidi yapar ama yağdan dolayı çalışamaz. ben bir iki tane eskittim. hepsinde siviç hatası vardı ve garantiden yenisi ile değişti. bildiğin üzere kontrol kalemi ölçüm için çok sağlıklı değildir. elektriği ver gösterir ama lamba yandığı zaman biliyorsun amper çeker, ya anahtar amperi taşıyamıyorsa? olasılıkların hepsini değerlendirmek lazım değil mi?
öncelikle cihaz şu white daisy f4 modeli. ışığın ayrı anahtarı yok, fan sviçi ile birlikte paneli çekince yanıyor normalde. yani fanlar çalışıyorsa ışığın sviçi de çalışıyordur diye düşünüyorum. onun dışında kontrol kalemi ile baktığımda elektrik geliyor zaten.
sviç zaten kızağın altında çektim mi lamba yanar, fan ise isteğe bağlı benim aspiratörde. daha öncekilerde de aynıydı.

Son düzenleme:
hocam swiç çalışmasa arkadaş kontrol kalemi ile baktığında faz geçişini göremez ve kontrol kalemi yanmaz.

Ampul kaç v ile çalışıyor söktüğünüz ampul kaç v siz kaç v luk ampül takıyorsunuz aspiratörün duyunun içini multimetre ile ölçüm yapıp kaç v geldiğini öğrenin ona uygun lamba takınız . yine çalışmaz ise duyu değişin duyu değiştiniz çalışmadı bu sefer kartı ölçünüz kaç v çıkış var diye . İyi çalışmalar.
Duyun dışından kabloların bağlandığı yerden ölçsek olmaz mı ?

Duyun dışından kabloların bağlandığı yerden ölçsek olmaz mı ?
ben baktım, duyun içinden de, dışından da ölçmek biraz sıkıyor. ben daha o kadar usta olamadım. ama genelde sviçten sonra fan ve lambayı yakan kabloların içinde içinde korunduğu bir kutucuk var marka modelde fark edebilir ama genelde sağ tarafta oluyor o kutucuğun vidalarını/ vidasını sökerek çok rahat el ayak girecek şekilde ölçüle biliyor. hani duyun içinden, kablosundan ölçmek için indirip yan çevirmek filan lazım. bazen neyi nerede nasıl çıplak görebilirim bileceksin.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri