Asma tavanda kullanılan şerit led ışık sorunu (gizli ışık)

Merhabalar;

Asma tavana led şerit uyguladım. Kullandığım malzemeler 12v 15A trafo + 10 m şerit led .(trafo ledi karşılıyor) Yaşadığım sorun 5 metreden sonra parlaklık sorunu var. Daha sönük yanıyor. Bunun sebebi nedir yada nasıl çözebilirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Nasıl besleyecem anlatır mısınız @ardem

Normalde lehim yapıp devam ediyordum. Lehim yapmazsam nasıl yapacsm bağlantısını
tamam doğru yapıyorsunuz, yalnız bu ek yaptığınız lehim yerinden adaptöre (trafo da denir) ayrı bir besleme kablosu çekmeniz gerekiyor, şerit led lerin kendi üzerindeki + - iletkenleri uzun mesafelerde gerilim düşümüne neden oluyor, o yüzden adaptörden ayrı bir + - kablo çıkarak şerit ledin ek yerlerine lehimlenmesi gerekiyor

Driver dan, Şerit LED'in başlangıç noktasına + ve - uçlarını bağladın. Aynı driver dan, Şerit LED'in bitiş noktasına + ve - bağlantı yapacaksın. Bu şekilde, başlangıç ve bitiş eşit olacaktır. Eğer, şerit LED çok uzun ve driver güçsüz ise orta bölüm biraz düşük ışık verebilir.

iyi çalışmalar.

Tavan ledlerini yaktigimda tavandaki golgelerde veya ışık yansımasında dalgalanma oluyor.
Işık veya golgelenmeleri cetvel gibi düzgün olmasını saglayacak metodlar nelerdir uygulayan var mi?
Kablo kanallarinin kapaklarını bir deneyeceğim
Başka taktigi olan paylasirmi?

Tavan ledlerini yaktigimda tavandaki golgelerde veya ışık yansımasında dalgalanma oluyor.
Işık veya golgelenmeleri cetvel gibi düzgün olmasını saglayacak metodlar nelerdir uygulayan var mi?
Kablo kanallarinin kapaklarını bir deneyeceğim
Başka taktigi olan paylasirmi?
Ledler tavana değil duvarlara doğru bakacak. Hem daha loş hem de nizami oluyor. Kalitesiz ledler bu gölgelenme sorununu çok yapıyor. 3 metrede bir besleme yapabilirseniz hem trafo hem de ledler için daha iyi olur.

Ustacim cevap icin teşekkürler.
Dalgalanma ışık şiddetinden degil. Malum çalışılan bolge rahat degil. Ledi tek seferde yapıştırmak gerekiyor oynama yapamıyoruz. Eger tam paralel oturmazsa dalgalanma olursa yansimalarda dalgali oluyor. Bunun bir taktiği varmi diye sormustum hocam

Ustacim cevap icin teşekkürler.
Dalgalanma ışık şiddetinden degil. Malum çalışılan bolge rahat degil. Ledi tek seferde yapıştırmak gerekiyor oynama yapamıyoruz. Eger tam paralel oturmazsa dalgalanma olursa yansimalarda dalgali oluyor. Bunun bir taktiği varmi diye sormustum hocam
ilk montajı yaparken düzgün yapacaksın, acele etmeyeceksin, yaptım oldu sonra düzeltirim demeyeceksin. sonradan düzeltme yapmamak için ilk başta düzgün yapacaksın. sonra benim gibi gereksiz ustayı çağırıp 100 liralık led barı yeniden düzenlemek için 1000 lira işçilik ödersin. ( sağ olsun hiç kimsenin düzeltmeye cesaret edemediği işi ben yaptım, kaptanımız da verilebilecek en iyi ücreti ödedi.)

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri