Asgari ücretin 1300 tl olması bize nasıl yansır?

Asgari ücretin biraz üzerinde maaş aliyorsam. Bu zam beni negatif etkileyeceğini düşünüyorum. Asgari ücretli zamdan sonra daha çok vergi verecek. Devletimiz kazanacak. Arkasindan elekrik doğalgaz su vb. Fiyatları artacak. Buna bagli yada talep-arz nedeniyle , Piyasa fiyatları artacak ve asgari ücret bir önceki alım gücüne gerileyecek. Böylece benim alım gücüm sabit kalmayacak gerileyecek. Durum bu.
Benim belirttigim de tam olarak bu

sadece bu zammı çok isteyen arkadaşlara gülüyorum başkada hiçbir şey demiyorum.
bunca yıldır devlet verdiği zammı ne zaman geri almadıki?
Bir kere gordum ben omrumde :D normalde benzine bir kere 3kurus falan indirim gelse bes kere 8kurus bindirim gelirdi dengelemek icin (!) Ama son zamanlarda asamali olarak 1 liraya yakin indirim yapildi ve henuz bindirim gelmedi. Merakla bekliyorum

Bir kere gordum ben omrumde :D normalde benzine bir kere 3kurus falan indirim gelse bes kere 8kurus bindirim gelirdi dengelemek icin (!) Ama son zamanlarda asamali olarak 1 liraya yakin indirim yapildi ve henuz bindirim gelmedi. Merakla bekliyorum

şu an petrol fiyatları çok düşük ondan biraz yükselsin zam gelir :)

Sitemizde 3 guvenlik 3 bahcivan vardi. İlk olarak aidatlarin yariyariya zamlanmasi gundeme geldi. Sonra bu arkadaslarin 4 tanesine cikis verdik. Hatta birtanesinin cocugu hasta biride ozurluydu. Hasta olan kaldi oburu gitti. Maaslara zam yapilmasi tel maşa. Muhim olan enflasyonun dusurulmesi icin calismalar yapilmasidir. Dusuncesindeyim. Bu sistemi savunan ve buyudugumuzu her firsatta dile getiren arkadaslarim icin nacizane temennim. Allah akil fikir versin.

Sadece kocaelinde ! planlanan LRT ve tramvay projeleri toplamda katrilyonluk projeler birisi başladı diğerlerinin de projeleri tamamlanıyor,Körfez köprülü otoyol geçişi . İstabulda Marmaray,3.Köprü, 150 milyon yolcu kapasiteli Dünyanın en büyük havaalanı ve Dünyada ilk 3 katlı tüp geçit projesi !

Yapılan projeler neyle yapıldı? yapılacaklar neye göre planlandı ! Allah nankör kullarını kahreyler şükreden kullarınıda bereketlendirir !!!
Elhamdulillah ki şükredenlerimizin sayısı fazla onların sayesinde beladan korunuyoruz...

Son düzenleme:
Sitemizde 3 guvenlik 3 bahcivan vardi. İlk olarak aidatlarin yariyariya zamlanmasi gundeme geldi. Sonra bu arkadaslarin 4 tanesine cikis verdik. Hatta birtanesinin cocugu hasta biride ozurluydu. Hasta olan kaldi oburu gitti. Maaslara zam yapilmasi tel maşa. Muhim olan enflasyonun dusurulmesi icin calismalar yapilmasidir. Dusuncesindeyim. Bu sistemi savunan ve buyudugumuzu her firsatta dile getiren arkadaslarim icin nacizane temennim. Allah akil fikir versin.
Asgari ücrete %30 zam yapıldı diye 6 personelin 2 sini çıkartsanız anlayacağım ,ama siz 4 ünü çıkartmışsınız. Başka bir neden Olmasın

Sayın hocam gelir gider i karsılamıyorsa oluyor. Arada 4.000 tl lık fark tabiki ödene bilir idi. Bu seferde gorevli lerden elektrik su ısınma ve kira geliri talep edilecek. Yani devletın yaptıgı bir cebine koy öbür cebinden al.

1MMZMp.jpg

rZZNMN.jpg

Kesinlikle öyle eski Türkiye yok sürekli büyüyoruz bu yapılan işlerin parasal büyüklüklerinden de çok net anlaşılıyor.
Almanyada eski almanya değil orada yaşayan vatandaşlarımızda bunu söylüyor. Almanya markı bırakıp euroya geçtikten sonra kan katbetmeye başladı enflasyonla tanıştı diyorlar. Eski günleri mumla arıyoruz diyorlar.
Kardeş noldu senin büyüme işi tam olarak ? Gerçi adamı banlamistim ama aynı kafada olan birileri çıkıp beni aydınlatır heralde .

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri