Asenkron ve Senkron Motorlar ile İlgili Kaynak

emir

Paylaşımcı üye
sevgili forum üyeleri asenkron ve senkron makineler yani motorlar ile ilgili tavsiye edebileceğiniz kitaplar veya kaynaklar var mıdır? çok detaya girmeden işin mantığını püf noktalarını anlatan, hız, devir , frekans ayarlamaları ile ilgili bilgiler içeren bir kaynağa ihtiyacım var. kendimi bu konuda da geliştirmek istiyorum. mesela aşağıdaki linkteki kitabı tavsiye eder misiniz ?

ASENKRON MOTORLAR, İLHAMİ ÇOLAK, Asenkron Motorlar, İlhami Çolak, asenkron motorlar, ilhami çolak - kidap.com.tr • Sanal Dünyadaki Kitapçınız

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
vala biz okulda Faik Mergen'in elektrik mak.2 kitabından çalışırdık sınavlara. detay meselesine gelince detay var baya.Çözümlü problemler kitabıda vardı yanlış hatırlamıyorsam.

teşekkür ederim arkadaşım

biz şuan okulda faik mergenin senkon makineler kitabıyla paralel gidiyoruz,açıkcası kitap biraz ağır doğrudan makine içinde gerçekleşen manyetik olaylardan bahsediyo,,işin biraz teknik kısmından bahsediyo işi temelinden öğrenmek isteyenler için ideal bi kitap ama tekrardan söyleiym kitap biraz ağır,,,
ilgilenenler birsen yayınevinden orijinalini veya izmit anıtpark yerleşkesi yanındaki kitapçıdan fotokopisini :D:D temin edebilir

tekrar tekrar teşekkür ederim sayın forum üyeleri

benim br ödevim var yardımcı olurmusunuz.soru söyle bir asenkron motor hem ileri hem geri yönde çalışacaktır.ileri starta basılınca ileri yönde çalışacak yıldız üçgen yol verilecektir elektiriksel kilitlemede korunacak geri starta basılınca geri yönde calışacak yıldız üçgen yol verecktır elektiriksel kilitleme ile korunacak bunun bana kumanda ve güç devresinide yardımcı olabilirmisiniz simdiden tesekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri