asenkron motorlarda gerilime bağlı olarak akım sorunu

beceriksiz

Üye
Katılım
8 Nis 2012
Mesajlar
3
Puanları
1
Yaş
31
1.1 kw asenkron motor 3.3 amper akım çekiyor 220 volt da : gerilim 235 volt a yükseldiğinde 4.3 lere çıkıyor regületör haricinde gerilim dalgalanmalarında bunu engellemenin bir yolu varmıdır ? not: çinden gelen numune bir motor var türkiyede bulamadım motorun içinden 10 tane kablo cıkıyor ve bir kontaktör bağlı bu motora yardımcı olursanız sevinirim simdiden tesekkürler...
 
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Geçmiş zamanda trifaze bir motoru ampermetre ve voltmetre bağlayarak 72 saat ,her saat değer okuyup kaydederek test etmiştik.Çıkan netice Şebeke geriliminin % 10 artması,çekilen akımı % 5 arttırıyordu.Kısaca regülatör haricinde bir çözüm varsa biz de öğrenmiş oluruz.Kolay gelsin.
 
teşekkürler ama söyle bir durum var yukarıda da belirttiğim gibi çinden gelen bir motor var o motor gerilim dalgalanmalarından etkilenmiyor motorun içinden 10 tane kablo cıkıyor normalde 6 tane olması gerekiyor sarımlarda bişey yapmıs olabilirler mi ?
 
üretici firma kılemes kapağında şema vermiştir iyi okumaklazım .
 

Forum istatistikleri

Konular
126,680
Mesajlar
904,584
Kullanıcılar
447,477
Son üye
Cihan097

Yeni konular

Geri
Üst