Asenkron motor termik atiyor yardim

Merhaba Arkadaslar bahcemizde 11 kw yildiz ucgen bagli onunde santrufij bulunan bir asenkron motor bulunmakta bu sene agaclar buyudugu icin damlama borularini buyuttuk ve motoruda buyuttuk daha onceden 7.5 kw motor vardi ve o motor borular kucuk oldugu icin yetiyodu ve termik atma sikintisi yoktu ama artik 11 kw motor takmamiza ragmen o bile yetmez oldu ve motor 31 amperlere kadar cikip termik atiyor ve voltajda 340 voltlarda bi onerisi veya sorunun kaynagini bilen varsa yardimlarinizi bekliyorum iyi calismalar

Sent from my GT-I9300 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
şu anda termiğiniz kaç a da ayarlı 11kw max22-23a çeker.motor büyük ihtimalle sıkışık dönüyor.boşta çalıştırıp deneyin slm

REZİSTANS arkadaşa ek olarak voltajınız 340v ise düşük.elektriksel sebepler ,voltaj düşüklüğü 2 faza kalma vs , mekanik sebepler sıkışma sürtünme vs sebeplere bakınız

Önceki motor 1500d/dak yeni motor 3000d/dak ise bahsettiğiniz sorun oluşur.

Termiğim şu an 25 A de ayarlı motoru boşta da çalıştırdım ve bir sıkışma göremedim 7-8 A çekiyor motor boşta çalıştığı zaman motoru boşta iken elim ile rahat olarak döndürebiliyorum İyi çalışmalar

Fazların hepsi tam olarak geliyor ama motor çalıştığı zaman faz arası 340 volta düşüyor iki motorumda 2750 dv/dk

Senin gerilimin düşük. Öncelikle onu 380 volta yükseltmen gerekir. Bu durumda senin ihtiyacın olan değer en fazla 20 amperdir

motor calısırken olc bakalım her faz kac amper cekıyo..

11 kw 22 amper buda 3 faza bolersen faz basına 7 falan cıkması lazım belkı sargıların bırınde sıkıntı vardır bırısı fazla cekıyodur ...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri