Asenkron motor sıcaklık

Bahadır26

Üye
Mrb arkadaşlar sulama yapmak için kullandığım pompada sıcaklık fazla gibi geldi.dijital termostat ile ölçtüm dış sıcaklığı 76 gösteriyor. Motor 9 metreden su çekiyor. Yaklaşık 13,5 amper akım çekiyor.birde bi kaç saat çalıştıktan sonra araba kayış sıyırması gibi ses geliyor etiketini attım teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20210819_173312.jpg
    IMG_20210819_173312.jpg
    277.5 KB · Görüntüleme: 23
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sicaklık anormal değil. motor akımı anma akımının altında fakat epeyce yaklaşmış. Motor seçimi nasıl yapıldı bilmiyorum ama genelde %15-20 tolerans verilir. Geçmişe dönük ölçüm bilginiz yok ise motor-pompa mekanigini kontrol etmenizi ya da ettirmenizi tavsiye ederim.

Ustam saol önceden 30 adet yağmurlama tabancası bağladığımda 12 amper çekiyordu şimdi 20 adet bağladık. 13 13,5 arası çekiyor.motoru sıfır aldım daha 3 ayda olmadı.firmayıda arıyacağım

Ustam saol önceden 30 adet yağmurlama tabancası bağladığımda 12 amper çekiyordu şimdi 20 adet bağladık. 13 13,5 arası çekiyor.motoru sıfır aldım daha 3 ayda olmadı.firmayıda arıyacağım

gerilimi ölçtünüz mü?

Faz koruma da bağlı henüz bi sıkıntı çıkarmadı.yarın aldığım yere bi gidicem.tekrar teşekkür ederim

arkadaşım daha sınır ampere bile ulaşmamışın, kuyu-depo çıkışına bypass düzeneği kur ve basıncı vana ile ayarla motorun rahat çalışsın. biz kuyu pompasını hatchery de öyle kullanıyorduk.

arkadaşım daha sınır ampere bile ulaşmamışın, kuyu-depo çıkışına bypass düzeneği kur ve basıncı vana ile ayarla motorun rahat çalışsın. biz kuyu pompasını hatchery de öyle kullanıyorduk.
Tamam bypass düzeneği basıncı ayarlayıp fazlasını tekrar kuyuya basıcak değil mi ustam

Tamam bypass düzeneği basıncı ayarlayıp fazlasını tekrar kuyuya basıcak değil mi ustam
evet aynen öyle, biz tek debi metre ile 4 havuzun suyunu vana ayarı ile veriyorduk, hem motor tam devirde çalışıyordu hem de su basıncı sabit kalıyordu. her havuzun vana açısı aynı değildi. yirmişer tonluk toplamda 14 tane tankımız vardı. debi metre ise sadece altı taneydi. saatte 8-10 M3 su çevirmek zorundaydık tank başına.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri