Asenkron Motor Sürücüsü hakkında

Monofaz bir sürücü ile istediğinizi yapabilirsiniz.

Sürücü Çıkısında U W V uçlarına motorunuzu bağlarsınız istediğiniz gibi kontrol edersiniz fakat 10 Devir / dakika gerçekten düşük bir frekansta çalışacaktır. Motorda ısınma meydana gelecektir.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
peki tek faz giriş tek faz çıkışlı sürücü varmıdır?Marka tavsiyesi olan

Sürücü cıkısına, tek fazlı motoru standart bagladıgınız gibi baglarasanız, sürücünün bır fazından akım cekilmiyeceğinden, sürücü motorun birz sargısının veya motora giden kablonun bir damarının kopuk oldugunu düşünecek korumaya gececekdir. Bununla ilgili hata kodundanda bu anlaşılabilir.
Belkı şöyle bir uygulama yapılabilir. Motorun ana ve yardımcı uçlarından birer tanesı ortak baglanır.Elimizde 3 uç olur. Bunları sürücüye baglarız. Ana sargı ve yardımcı sargı eşit akım cekmıyeceğinden sürücü yıne korumaya gecebilir, ama deneye bilirsiniz..

evet 1 faz girişli 3 faz çıkışlı sürücü ile fişe tak çalıştır ama tabi çektiği akımı göz önünde bulundurarak önüne sigorta koy.

Merhabalar,
Elimdeki sistemde

0.55 kw ve1450 d/d lık bir asenkron motor var.
Buna 1/20 lik redüktör monte ederek devri 72,5 e düşürdüm.
Ayrıca triger kayış kasnak mekanizması kullanarak çalışmak istediğim maks devir, 50 min ise 20 olması gerekmektedir.
Bu devir değişimini nasıl bir motor sürücüsü ile yapmam gerekir.
Ayrıca bunun ayarları hakkında bilgide verir misiniz?

Ya da bu devir aralıklarında çalışmak için daha uygun bir sistem uygulayan var mı?

tek fazlı motor sürücüsü bulunmadığından en iyisimi "güvenç" arkadaşın dediği gibi yapman ancak yinede şöyle bir sorun var 10-50dev/dk gibi hızlarda frekans çok düşük olacağından çok akım çeker motor vve sürücüyü iyi soğutman lazım

Çok düşük devirde motor ısınır.. En iyi çözüm redüktör kullanmak..

sürücü ve red,ktör kullanman lazım sana torkda lazımdır büyük ihtimalle çok düşük devirlerde torku alamazsın motor tam devir dönecek rediktör düşürücek sende bu deviri ayarlayabilceksin...
2.2kv ya kadar monefaze giriş trifaze çıkış sürücüler var ben delta kullanıyorum fiyatı uygun diğerlerine göre tavsiye ederim kafana takılan olursa distribütör firmanın teknik desteğide iyidir kolay gelsin

genelde yanlış anlaşılan bir konuya açıklama getirmek istiyorum bilenler üstüne alınmasın
monafaze sürücüler monafaze giriş trifaze çıkış değildir
monafaze giriş 3x220 v çıkıştır.

genelde yanlış anlaşılan bir konuya açıklama getirmek istiyorum bilenler üstüne alınmasın
monafaze sürücüler monafaze giriş trifaze çıkış değildir
monafaze giriş 3x220 v çıkıştır.
Trifaze çıkış olmasa bağlanan fazlar arası faz farkı olmasa bir üç fazlı motorun nasıl dönmesini bekliyorsunuz sayın [MENTION=26259]nacak_68[/MENTION] ; çıkışdaki fazlar arasında faz farkı vardır ve bu fazlar arası 220 V olan üç fazlı bir sistemdir.........

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri