ASENKRON MOTOR ELEKTRONİK FRENLEME

centeremr1

Üye
Arkadaşlar bir tane asenkron 380V motor var ( Gezer Kafa ) bilen bilir.
Şimdi ben bu motoru bir kart yaparak nasıl ani frenleyebilirim
Dinamik,Mekanik değil Sadece bir kart yapıcam Elimi çektiğim an duracak kafa
Ters gerilimle'de yapmak istemiyorum bilgisi olan varmı ya da elektronik olarak daha farklı nasıl yapabilirim teşekkürler...
(Motor fazla yük çekmiyor sadece geziyor sağ - sol (press mekanizması büyük biraz) )

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
slm hocam 380 v luk 0.76 kw watt markalı asenkron motorun sargısını söküp monofaze yardımcı sargılı motora çevirebilirmiyim tşkrlr

selam elektrik motorları 3 şekilde frenlenir. 1 balata ile 2 ani durdurma (yön değiştirme) 3 dinamik frenleme bunun dışında şimdilik bilinen bir yöntem yok sizin anlattığınız anladığıma göre dinamik frenleme sınıfına dahil oluyor kısaca şöyle anlatayım yarıiletkenler ile ileri geri devresi yaparsın devir ayarı istemediğini düşünüyorum çünkü sistemin hakkında çok ta fazla bir bilgim yok motor frenleneceği zaman hesaplanan fren gerilimini DC olarak verecek şekilde yarıiletkenler ile kırpma yaparak frenlemeyi sağlarsın kısaca böyle daha detaylı istersen mesajlaşabiliriz kolay gelsin.
Arkadaşlar bir tane asenkron 380V motor var ( Gezer Kafa ) bilen bilir.
Şimdi ben bu motoru bir kart yaparak nasıl ani frenleyebilirim
Dinamik,Mekanik değil Sadece bir kart yapıcam Elimi çektiğim an duracak kafa
Ters gerilimle'de yapmak istemiyorum bilgisi olan varmı ya da elektronik olarak daha farklı nasıl yapabilirim teşekkürler...
(Motor fazla yük çekmiyor sadece geziyor sağ - sol (press mekanizması büyük biraz) )

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri