Asenkron motor cosfi değişimi

Kondansatör beslemesi,motor beslemesin-
den ayrı olmak ! şartiyle.

Evet abi kontaktörle devreye girecek.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bütün mesajları okudum bir sonuca varamadım. Nihai olarak biz bu motorlara etiket değerlerine uygun sabit kondansatör bağlayalım mı bağlamayalım mı ?

Kolay gelsin...

Bütün mesajları okudum bir sonuca varamadım. Nihai olarak biz bu motorlara etiket değerlerine uygun sabit kondansatör bağlayalım mı bağlamayalım mı ?

Kolay gelsin...

Siz yükünüzle alakalı bilgi vermiyorsunuz ki çözüm için net birşey söyleyelim toplam reaktif miktarı ne kadar, motorlarda reaktif ölçüm yapıldımı, motorlar yükte iken eksik yada fazla kapasite ihtiyacı varmı(motor tarafi ölçülerek).Özetle size şunu diyoruz motorlariniza baglayacaginiz yada bağlı olan kondansatör ler ihtiyacı kadar olacak ne eksik nede fazla buda olcumle yada sayaç cosinusu ile varsa reaktif güç kontrol rolesi yada portatif Şebeke analizör u ile tespit edilip çözüm üretilmesi gerekiyor. Ölçüm alınmadan kondansatör bağlamak kumar oynamak olur tasarruf edeyim derken ceza yemek zorunda kalırsınız.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri