Asansörler hakkında bilmek istediğiniz herşey bu sitede

Berdibek

Üye
Asansörler hakkında bilmek istediğiniz herşey bu sitede Serdar Tavaslıoğlu tarafından sizlere sunulmuş. notları bilgisayarıma indirip yayınlamadım sizlerde bu forumda veya başka forumda yayınlamayınız lütfen emeğe saygı gösterelim.

http://www.batul.deu.edu.tr/ASANSOR/dersnotlari.htm

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kaanzaza sana özür borçluyum. Burada yazılanları yeni fark ettim.Asansörler hakkında Gösterdiğin siteden ve başka kaynaklardan derlediğim bilgileri bu sitede paylaşıma açmıştım.

Asansörlerin emniyet devre gerilimleri ile ilgili bir sınırlama varmı.CE standardının 220 volt olduğu dğrumudur.Teşekkürler

Asansörümüz sık sık arızaya geçiyor. Elektriği kesip verince düzeliyor. Nedeni ne olabilir?

Asansörümüz sık sık arızaya geçiyor. Elektriği kesip verince düzeliyor. Nedeni ne olabilir?
Aşagı veya yukarı hızlı ve yavaş seyir süreleri aşıldıgı için için hata veriyor olabilir.Bakımcınızdan teknik destek almanızda fayda var..sorun bir yada birden fazla olabir kontaktöre baglı motorun 2 faza kalması gibi ...

Asansörlerin emniyet devre gerilimleri ile ilgili bir sınırlama varmı.CE standardının 220 volt olduğu dğrumudur.Teşekkürler

Asansörde emniyet devresi gerilimi ile kontaktörlerin bobin gerilimi aynı olmak zorundadadır . (CE GEREĞİ)

şöyleki emniyet devrenizi 48v ac seçerseniz kontaktörlerin de bobin gerilimi 48v ac olmak zorunda .

yaygın olarak 220v ac kullanılmasının sebebi ise hem kontaktörlerin 220v ac olarak daha kolay ve az maliyetli olarak bulunabilmesi hemde asansörün çalışma ortamından dolayı toz ve kirin çok olması durumunda emniyet kontaklarındaki kirden dolayı 48v un geçmede zorluk yaşayabileceğidir . 220v için bu sıkıntı çok daha azdır .

Saygılar
gogoce
Demer Teknoloji
[email protected]

özel girişli asansörlere ne gibi örnekler var acaba............

açılmıyor arkadaşlar

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri