Asansör stajıma yardım

mertcan01

Üye
Herkese merhaba ben bir asansörcüde naylon staj yaptım ama staj defterimi dolduramıyorum sadece 4 gün doldurabildim 30 gün doldurmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz. 1 ay sürem var. prosedür şöyle yaptığın işin resmini çekip altına 3, 4 cümlelik arıza ve çözüm şeklinde yazılması gerekiyor. Asansörden anlayan biri varsa her gün 1 resim atsam 3, 4 cümle yazsa bana yeter virüsden dolayıda sıkıntıdayım.

örneğin:
Faz sıralı koruma kartı üzerindeki ptc devresi, devreyi kesmişti. Ptc devresi motor aşırı
ısındığında motor sargılarının yanmasını engellemek için motorun enerjisini kesen bir devredir.
Motor aşırı ısındığından dolayı ptc devresi motorun enerjisini kesmişti. Motor soğutma fanının
soğutmadığı tespit edildi ve soğutma fanı değiştirildi.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
1 sayfada benden olsun.Umarım,başkaları-
nada çok yardımcı ! olacak.

Ekli dosyalar

• Asansörlerde Kaçak Akım Koruma Rölesi Kullanımı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 41
Ben,hep sakinim.Yengeçlik tipleri sevmem
o kadar.Sadece burada ! 8000 e yakın me-
sajım ( 1. tertip ! + sami inci ) var.Yardımı,
gerçek ihtiyaç sahiplerine yapmak farzdır.

Ben,hep sakinim.Yengeçlik tipleri sevmem
o kadar.Sadece burada ! 8000 e yakın me-
sajım ( 1. tertip ! + sami inci ) var.Yardımı,
gerçek ihtiyaç sahiplerine yapmak farzdır.
Naylon staj kelimesini görünce benim tüylerim diken diken oldu . Zamanın birinde bir akrabasına naylon staj yaptırmak isteyen mühendis arkadaşımla bozuşmuştuk . Hiç hazetmem.

1 sayfada benden olsun.Umarım,başkaları-
nada çok yardımcı ! olacak.
Hocam teşekkür ederim 1 tane foto atayim o zaman.
Bu arada naylon staj yapmamın önemli bir sebebi var. Okula yaz stajı için başuru yaptık 3 arkadaş, sonra okulun sorumlu teknisyeni bize okulun kapanmasına 10 gün kala, "müdür izin vermiyor staj yapamazsınız" dedi. O yüzden mecbur kaldım diyebilirim. Normalde Lise stajımı aksatmadan yaptım.

Ekli dosyalar

• IMG_20200228_092710.jpg
    IMG_20200228_092710.jpg
    396 KB · Görüntüleme: 21
Genelde,stajların büyük çoğunluğu maalesef
naylon oluyor :rolleyes:Tüm antenliğime rağmen,
bu konuda hoşgörüm var istemesemde !
Staj,stajyerin itibarından önce,staj yapılan
yer ve stajı imzalıyanın itibarıdır.Yıllarca ça-
lışılp öğrenilen bilgilerin 1-2 ayda öğrenil-
mesi zaten imkansızdır.Burada yapılan," ev-
ladım,bu sana yapılacak son yardımdır,bun-
dan sonraki hayatın,senin kendi çabana bağlıdır ve ölümünden ! ( Allah korusun ) kendin sorumlusun
dikkat et başkalarının ölümünede ( Allah korusun ) sebep olma" demektir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri