asansör makina dairesini nasıl soguturum ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşım aynı makina motor bendede var ısı sorunu bendede vardı bende kılimada yoktu.Sorun tamamen firen ayarında.Bunların firenlerini ayarlamak bele güzel bir firen ayarı sorununu çözer.Dikkat et
termiği açan asansör sayısı bellidir.Örneğin 1 numaralı asansör ayda 10 kere açarken 2.numaralı asansör ayda 5 kere açar.Eğer ısı sorunun oda sıçaklığında kaynaklanmış olsa dört makinada eşite yakın
termik açar.Şimdiden kolay gelsin

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sn.BULENTTOP33 ;
Düşünce önerileriniz için teşekkür ederim,haklısınız böyle bir sorun bundanda kaynaklanıyor olabilir fakat bizim sorunumuz biraz daha farklıydı dolayısı ile asansörlerin açma sebepleri tamamen ısıyla kaynaklanıyordu,
Saygılarımla;

iyi günler arkadaslar öncelikle sorunu cözdügün icin sevındim  bazen ortam sıcaklıgı bizlere gercekten sıkıntılar veriyor biz genel olarak bilgi islem sistem odası santral odası ups odaları vs gibi yerleri klimayla sogutuyoruz oda sıcaklıkları 16 ıle 20c gibi yapıyoruz hicbir sorunda cıkmıyor sizde butür  odadalara bireradet dijital termo metre koyup ortamının ısısını devamlı kontrol altında tutun  ve klimalarınızı elektrık gidip gelmesinde otomatik olarak tekrarcalısmasını saglarsanız cok iyi sonuclar alirsınız hepinize kolay gelsin.

mrb. arkadaşım motorlara kabin yaptırıp bir adet kanallı 60000 lik airfelle motorlara kanal çektirip yoğun bir soğutma ortamı olştururuz ve bu sorun yok olur ısı üretimi fazla deyilse
daha önce ben bunu farklı bir şekilde uyguladım
bi iş merkezinde aynı sorunlar mevcuttu bi kabin yaptırıp dinamiair in 3000 lik cıhazını koydum yeterli geldi ve 4 aydır sorunsuz çalışıyor tabi motorların kaç kw lık oldukları ve bir kaç şey çok önemli isterseniz yardımcı olurum

mrb. arkadaşım motorlara kabin yaptırıp bir adet kanallı 60000 lik airfelle motorlara kanal çektirip yoğun bir soğutma ortamı olştururuz ve bu sorun yok olur ısı üretimi fazla deyilse
daha önce ben bunu farklı bir şekilde uyguladım
bi iş merkezinde aynı sorunlar mevcuttu bi kabin yaptırıp dinamiair in 3000 lik cıhazını koydum yeterli geldi ve 4 aydır sorunsuz çalışıyor tabi motorların kaç kw lık oldukları ve bir kaç şey çok önemli isterseniz yardımcı olurum

İçerisi ve motor dediğine göre içerinin ısısı yüksek yani bu durumda klimaların kapasitesi yetersiz kalıyor.üçüncü bi klimayı dene öncelikle içernin ısısını düşürmen gerekiyor.

Benim anlamadığım şu arkadaşlar,
Diyorsun ki iki adet klima var yetmiyor. Bi de diyorsun ki taze hava besleyen fan var ve bir de tahliye menfezi. Kardeş klima aldığın taze havayı mı şartlandıracak yoksa makine dairesini mi?
Valla akıl veren çok olur gibi bende yazıcam;
1- Taze hava değişim kat sayısını bir kontrol et yetersiz olabilir (Klimaları kapatmak şartı ile)
Kat sayısı en az 14-18 olmalı.
Nasıl hesaplanır?
Toplam hacim x Değişim sayısı
Örnek: 20 Metrekare 2.5 metre tavan yüksekliği ise hacim 50 m3'tür.
Değişim sayısı 18 ise
Toplam Hava Debisi: 50x18= 900 m3/h tir.
Bu durumda sen de hacimi hesapla, fanını kontrol et kaç metreküp hava veriyor. Yeterli mi değil mi karar ver?

2- Taze hava beslemesi yapılan bir noktada istenen konfor şartlandırma ise eğer (Ki sende yaşam alanı yok) hava şartlandırılarak verilmelidir.
Burası bir makine dairesi ve amaç motor gövdelerini soğutmak. Bunu klima ile yapmak istiyorsan önce önüne geçebileceğin ısı kazançlarını önle (Çatı izolasyonu, kapı pencere hava kaçakları gibi). Bu işlemlerden sonra motorlarının input güçlerini hesapla. Diğer kaynaklardan gelen ısılarını hesapla (Duvar, zemin, güneş işiği v.s.). ve klima kapasitelerini kontrol et.
Tam çıkaramasamda bu iki cihaz 20-24 KBtu/H gibi görünüyor.
Örnek:
Motor inputların: 5.5 Kw/h
Açığa yaydığı ısıyı bunun %45 gibi alabilirsin yuvarlak olarak.
Bu durumda 5500 x 2 =11000 Watt
Bunun %45 4950 Watt/h eder.
Varsa güç panondan açığa çıkan ısı (Özellikle frekans inverterleri)
Bunlarında motor inputlarının %10 nu alabilirsin.
Oda 1100 Watt/h eder.
Bu durumda sadece bu iki kalemde split klimanın biri öldü demektir.
Eğer cihazın 18.000 Btu ise bunun watt karşılığı yaklaşık 5600 Wattır.
Bu kadar hesaptan sonra bir fikir sahibi olmalısın.
Kolay gele....

bence acilen catı izolasyonu gerekli.ortamıda kapatırsak klimalar iş görür bence.eğer hem klima çalışıp hem fanlar çalışıyorsa klimanın pek bi fonsksiyonu kalmamıştır.ortamı kapatıp ve izole edip sadece o iki klimanın yeterli olacagına inanıyorum

Konu da mütabakata varıldığından dolayı kapatılmıştır.
Paylaşımda bulunanlara teşekkür ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri