Asansör Besleme Panosu

Under Ground

Profesyonel Üye
Ben, mevcvut temel topraklanmasındakı seritlerden, alınan bir ekin asansör kuyu ve dairesine çekildiğini demekl ıstedım.
Sana taş atan yok baba . Taş oluruz allah muhafaza Ben sadece yönetmelikteki acayiplige dikkat çektim .

mrtmercan

Üye
Bilmediğimden, kullanmadığığmdan soruyorum, lınklerdeki firma panolarında, pako şalterler için 6 kutuplu bilgisi verilmiş, neden 6 kutup
3 giriş 3, çıkışmı baska bilmediğim bir özellikmi.
Aslında 5 kutuplu bir pako şalter yeterlidir. 3 Faz+ 1 nötr+ Kurtaran sisteminin beslemesi. İstenilmesinin sebebi ise herhangi bir kurtarma işlemi sırasında kurtarma işlemini yapacak kişinin yukarıda belirtmiş olduğum kısımları devre dışı bırakılması isteniyor. Tamamıyla can güvenliği.
Arkadaşlar merhaba, makine dairesi olmayan binalarda asansör kumanda panosu harici elektrik panosu olur mu? Makine dairesiz asansörler için yönetmelikte belirtilmiş ama ben bulamadım.Yardımcı olur musunuz?
Yeni üretilen makine dairesiz asansörler için kumanda panolarında kumanda panosu içerisinde panoyu imal eden firma tarafından kuvvet panosu elemanları mevcut oluyor ve kumanda panosunun bağlantısı bu şekilde yapılıyor. Trifaze kaçak akım sigortası, Dörtlü grup otomat, Pako şalter ve aydınlatma devreleri için tekli sigortalar mevcuttaki pano içerisinde yer alıyor. Şebekeden gelen enerji bunların üzerinden geçtikten sonra sürücüye ve motora gidiyor. Tasarım itibari ile daha kullanışlı ve kompakt sistem.

Son düzenleme:

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
110,952
Kullanıcılar
409,220
Son üye
kurtok

Yeni konular