Asansör çalışınca internet kopması sorunu

mete947

Üye
Merhaba arkadaşlar forumunuza yeni katılmış olup açtığım konuyla ilgili bazı şeyleri okdum ancak elektrik ve elektronikten anlamadığım için bu sorunuma bir açıklık getirmek istedim..

Öncelikle İstanbul Ümraniye de olup 15 katlı binanın en üst katında oturmaktayız. 1 yıldan beridir TTnet 8mbit sınırsız internetim var. ancak sorun şu ki binada 2 asansör var ve asansörler ne zaman çalışsa internetim yaklaşık 10 15 saniye aralıkllarında kopmaktadır.

Tneti aradığımda internetimin değerlinin iyi gözüktüğünü hattımda bi problem olmadığını söylediler. İstişare yaptığım insanlar da hat çektirince düzelir dediler.100 tl ye yeni bir hat çektirdik ve sorun hala devam ediyor. Ve tanıdık birinden filtre aldım modem aldım denedim ve sorun gene aynıydı.Ayrıca dip not geçeyim telefon hattı asansör boşluğundan değil katların arasındaki gelen özel kutucukdan geçmektedir.

Acaba sorun topraklama da olabilir mi ? Eğer topraklamadan kaynaklanıyorsa kendim nasıl halledebilirim ? Çünkü hiçbir elektrikçi binanın topraklamasına karışmak istememektedir.. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür eder iyi günler dilerim.

asansör motorunun ilk kalkma anında çekilen demeraj akımı yüzünden olma ihtimali var. apartmanda başka bu sorunla karşılaşan varmıdır?

10 daireden 5 ine sordum kimsede bu sorun yok. Sadece bizde var. Acaba evdeki topraklamadan mı kaynaklanıyor olabilir ?

modeminizin adaptörünü başka bir odadaki prize takıp bir deneyin. bununlada çözülmezse modemi başka bir komşunuzun evinde deneyin. yine olmaz ise modemi değiştirin.

modeminizin adaptörünü başka bir odadaki prize takıp bir deneyin. bununlada çözülmezse modemi başka bir komşunuzun evinde deneyin. yine olmaz ise modemi değiştirin.

modemi her odada denedim gene aynı sorun var. Başka modemle de denedim gene aynı. sonra hattı değiştim zaten yeni kablo çektik gene aynı.

sizin daireye giren faz yada fazlarda bir sorun var gibi görünüyor. kendi modeminizi başka bir kattaki komşuda deneyin. denenmeyen bir bu kalmış :)

sizin daireye giren faz yada fazlarda bir sorun var gibi görünüyor. kendi modeminizi başka bir kattaki komşuda deneyin. denenmeyen bir bu kalmış :)

şimdi onu da denedim orda düzgün çalışıyor. Komşunun modem de bende kesinti yapıyor.

sizin daireye gelen nötr ve toprak hattını kontrol edin. k.a.r yoksa bi tak sorun varsa ortaya çıksın.slm.

Oncelikle enteresan bır sorunla karsı karsıyasın 15 katlı bina demissiniz ve çatıya yakın bir yerdesiniz eğer asansörün makına dairesinine de yakınsanız eğer manyetik alandan etkilenebiliyor olabilirsiniz ki bunun çözümü yok gibi bişey

Oncelikle enteresan bır sorunla karsı karsıyasın 15 katlı bina demissiniz ve çatıya yakın bir yerdesiniz eğer asansörün makına dairesinine de yakınsanız eğer manyetik alandan etkilenebiliyor olabilirsiniz ki bunun çözümü yok gibi bişey

asansörler yarım kat yukarda.. Neyse en kötü 3g ye geçecez. Yardımlarınız için teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri