Artech PLC STL Dilinde Programlama

bekirkaan

Üye
Arkadaslar daha once program yazarken ladder kullanarak çalıstım,artık artech marka plc cihazları ile çalısmam gerekiyor ve bu cihazların plc editoru sadece stl (basic diline benziyor) ile programlanabiliyor genel uygulamalarda sorun yok ama ileri seviye ve daha kompleks uygulamalar stl için örnek programlar ve dökümanlar lazım forumda ve nette yaptıgım arastırmlarda genelde ladder program örnek ve dökümanları var bana stl için döküman ve program örnekleri acil olarak lazım nereden ve nasıl bulabilirim?

arkadaslar bana bi fikir verebilecek yada yardımcı olabilecek kimse yokmu acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Konu ile ilgili yardımcı olabilirim. biraz daha detaylı bilgi verirsen sevinirim

Artech stl ile değil daha mantıksal Basic diline yakın bir dil ile programlanıyor. Programla hakkında çizgi mühendisliğe danışabilirsin Çizgi Mühendislik.

Ben zaten Çizgi Mühendislikte çalışıyorum :)

arkadaslar elımde cp25 model plc var ve bununla dc motor hız kontrolu yapmam gerekıyor program konusunda yardımcı olabılırsenız sevınırım

Selamlar,

Tam olarak nasıl bir hız kontrolunden bahsediyoruz? 0-10V kontrollü mü yoksa High speed counterla mı yapılacak.

Proje hakkında daha detaylı bir bilgi verirsen elinde döküman varsa paylaşırsan yardımcı olabilirim

artech plc lerin yazılımı ücretlimi eğer açık kaynak ise paylaşabilirmisiniz

Artech CPSoft Kullanım Kılavuzu ve Örnek Programlar

Ekli dosyalar

• CPSoft Ornekler Programlar.rar
    112.7 KB · Görüntüleme: 78
  • CPSoft-KullanımKılavuz.pdf.rar
    952.1 KB · Görüntüleme: 189
linkler için sağ olun. Programı açtığımda plcden programı upload etme kısmını bulamadım. Program upload edilmiyor mu??? Program içinde bulunan "DEBUG" bu işe mi yarıyor çözemedim.
Ayrıca PLC'ye bağlantı için nasıl bir kablo kullanmam gerekiyor..
arkadaşlar ilginiz için sağ olun...

Merhaba bende bir adet artech modul var ve ben bunu kullanmak istiyorum yazılımını ogrenmek istiyorum bunun için bana yardımcı olabılirmisin

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri