Artcam yardımcı olurmusunuz.

Merhaba 18 mm MDF keserken 9+9 mm ikinci dalmada MDF kenarında çizgi izi kalıyor, bu çizgi izini yok etmek için artcam de nasıl bir ayar yapmalıyım şimdiden teşekkürler.

Selam kardeşim. Bahsettiğiniz sorun genelde mekanik boşluktan kaynaklanır diye biliyorum. Motorlarda enerji varken eksenleri elinizle hareket ettirmeye çalışın. Eğer boşluk varsa sabitleyin. Kolay gelsin.

Step motor ile mil arasındaki kaplin veya pinyon hangi mekanik parça varsa oradaki setskur civatayı sıkmak gerek. Eğer sonradan bu şekilde ikinci katmanı yaparken çizgi bırakıyorsa veya daire yaparken makine başladığı noktada bitirmiyorsa boşluk ihtimali söz konusu olabilir. Buradaki üstatlar daha iyi bilirler. Biz fazlasıyla amatörüz :) Selamlar.

Merhaba 18 mm MDF keserken 9+9 mm ikinci dalmada MDF kenarında çizgi izi kalıyor, bu çizgi izini yok etmek için artcam de nasıl bir ayar yapmalıyım şimdiden teşekkürler.
Merhaba
Bahsettiğiniz sorun mdf kenarında sabit ve sürekli olarak devam eden bir çizgi halindeyse mekanik boşluktan kaynaklanmıyor olabilir. Bu tür sıkıntılar spindle motorunuzun makine tablasına 90derece açıyla bağlı olmadığı zamanlarda da kaynaklanabiliyor. Bunuda bir ihtimal olarak kontrol etmenizde fayda var.

iyi çalışmalar

merhaba , büyük bir problemim var ,
bilgisayarımı formatladım . corel draw ve artcam kurdum .
şimdi corel draw daki dwg yada diğer formatlarda kaydettiğim dosyalar artcamda açılmıyor .artçamın 4-5 farklı kurulumunu denedim kesinlikle sonuç yok . aynı programlar diğer bilgisyarımda ve bu bilgisayarımda formattan önce çalışıyordu.
garip bir durum daha : daha önce kaydettiğim dwg dosyalarının bazıları açılıyor bazıları açılmıyor . bunun dışında artcamın kullanımında bi sorun yok .

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    351.6 KB · Görüntüleme: 9
Mach3 kullanıyor iseniz boşluğu Mach3 içinde almak mümkün, ancak ne kadar boşluk olduğunu "komparatör saati" kullanarak bulabiliesiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri