artcam ve mach 3 de keskin dönüş probemi

daziz12

Üye
iyi günler arkadaşlar artcamda yaptığım çizimleri işleme anında makinanın hızını arttıınca
dönüşlerin kesknli gidiyor sorunu nasıl çözebilirim

aynı problemi bende yaşadım. sorunu g-code mm çıkış dosyası ile çözdüm ama bu seferde makina hızını yükseltemiyorum.

Settings (Alt+6) menüsünden CV Feedrate seçeneğini aktif edip. Değerini 300-500 gibi arttırarak azaltarak istediğiniz değere ayarlayın.

sorun bıçak çapı kadar ovallikse dıştan kesim ve içten kesim takım yolu ile düzeltin. Eğer sorun bu değil ise rampadandır. Bunu anlamanın kolay yolu derin kesimlerde ovalliğin artmasıdır. Rampa ayarları ortalama olarak söylüyorum keskin kesimler için hız 1000 ise rampa 100 hız 10000 ise rampa 1000 gibi değer aralığında olmalıdır.

yardımlarınız için teşekkürler. sayın gpeker2003 rampa ivmelerini yükselterek geçici bir çözüm buldum. ancak cv feedrate seçeneği çok daha mantıklı geldi. en kısa zamanda tekrar deneyeceğim.

yardımlarınız için teşekkürler. sayın gpeker2003 rampa ivmelerini yükselterek geçici bir çözüm buldum. ancak cv feedrate seçeneği çok daha mantıklı geldi. en kısa zamanda tekrar deneyeceğim.

Hadi bakalım hayırlısı. Olmaması gibi birşey olamaz. Haberlerini bekliyoruz :)

sağolun arkadaşlar cv feed rate ve rampa yaarından düezlttim

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri