Arkadaşlar Yardım edermisiniz ?

co1era

Üye
EJY39Z.jpg

arkadaşlar bunun hakkında bilgis olan varmı nedir tam olarak adı nerelerde bulunur ?

Resim tam değil ama anladığım kadarıyla DC elektrik motoru ucundaki pim aracılığıyla içi yarılmış pimi çeviriyor motorun etiket kısmını çekerseniz daha fazla bilgi verebiliriz

Resim tam değil ama anladığım kadarıyla DC elektrik motoru ucundaki pim aracılığıyla içi yarılmış pimi çeviriyor motorun etiket kısmını çekerseniz daha fazla bilgi verebiliriz

cüneyt bey bende internetten resmini bir şekilde buldum evet DC motor tak çıkarlı bir pim gibi bişey ama tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ismini cismini vs ve nasıl temin edeceğimden haberim yok açıkçası =)

nerede bulunacağını bilemem ancak google'a "dc motor şaftı" yazarsanız birçok çeşidini bulabilirsiniz.

Genelde herkes kendi yapıyor, uygun çaptaki klemensi demir testeresiyle kesip yarık hazırlarsın, motor milini delmek zor buna farklı çözüm bulmak gerek ya cam çivisi lehimle, kaynakla veya metal yapıştırıcısı, çelik macun vb. kullan.

cüneyt bey bende internetten resmini bir şekilde buldum evet DC motor tak çıkarlı bir pim gibi bişey ama tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ismini cismini vs ve nasıl temin edeceğimden haberim yok açıkçası =)
Onun adı "kaplin" . Aynısını bulamazsın ama muadilini bulabilirsin. Önemli olan mil ölçüleri ve aktaracağı tork !
Kusura bakmayın dışardaydım ve kontrolkalmei cep uygulaması düzgün çalışmıyor mesajlardan yeni haberim oldu @seagate arkadaşımız @by lent çok güzel cevaplar vermiş
Genelde herkes kendi yapıyor, uygun çaptaki klemensi demir testeresiyle kesip yarık hazırlarsın, motor milini delmek zor buna farklı çözüm bulmak gerek ya cam çivisi lehimle, kaynakla veya metal yapıştırıcısı, çelik macun vb. kullan.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri