Arkadaşlar yardım eder misiniz ?

trem95

Üye
Öncelikle iyi günler :) Siteyi biraz önce farkettim ve gerçekten çok güzel bir yer yöneticilerin eline sağlık :) Arkadaşlar vaktinizi almadan sorunumu dile getireyim.Bundan 3 sene önce hediye gelen casper laptopumun önceden de başıma gelen sorunu bugün yine tekrarladı.Bilgisayar kapağını açıp kapadığım zaman çıt çıt şeklinde ses geliyor yani sanki çıkıp oturuyor ama bilgisayarı olumsuz yönde etkileyen bir olayı yok sadece bu ses rahatsız ediyor ve bir problem doğuracakmış gibime geliyor.
Sanırım problem şurda çünkü burda hafif bir kalkma fark ettim sol tarafta problem yok

2r2yt05.jpg

Şimdiden teşekkürler :)

Hocam benim elektronik cihazlar hakkında görüşüm özellikle laptop lar için eğer 2 yaşını doldurduysa sakın tamir etme ettirme, her malzemenin ömrü olduğu için (elektronik veya değil) bu saatten sonra bu ürünlerden performans beklemek yanlış olur, eğer laptop bu haliyle çalışıyorsa bırak devam etsin inceldiği yerden kopsun sonra al yenisini tamire boşa para harcamazsın ( ha eğer tamirini kendin yapabileceğin veya arkadaşa yaptırabileceğin birşey varsa amenna, bu durumda şansın varsa seneyi çıkarır, yoksa belki birkaç ayda tekrar mefta olur. Bu benim uyguladığım sistem ve faydasınıda görüyorum, tabiki karar senin.

Hocam gayet memnundum laptopumdan hediyeydi bide şu anda yeni laptop alacak durumum yok pek zaten sene içinde pekk lazım olmayacak seneye yaza kadar idare eder mi sence ?

Hocam gayet memnundum laptopumdan hediyeydi bide şu anda yeni laptop alacak durumum yok pek zaten sene içinde pekk lazım olmayacak seneye yaza kadar idare eder mi sence ?

sök bak kırılmış veya vidası çıkmış olabilir :) garantisi yoksa sök gitsin :d

Hocam sökersem ayakta nasıl duracak :D

Benim laptoptan pek anladığım yok ama önüme geleni söküp toplama (bazen toplayamama) gibi bir hevesim olduğundan ve hiç laptop sökmemiş olduğum 3 sene öncesinde birde laptop sökme hevesimi karşılamak istediğimden 30 liraya bozuk bir laptop almış ve sökmüştüm milyarlarca vida ve kat kat bağlantı ile karşılaştım neyi nerden söktüğümü hatırlamam gerçekten çok zordu tabiki geri topladığımda birçok parçanın arttığını farkettim :) ilk deneme böyle oldu sonra fotoğraf çekip söktüklerimi guruplandırıp yazarak çalışan laptob ımı söktüm tuşlarına kadar tek tek söktüm ve geri topladım şu anda o laptop dan yazıyorum gayet iyi durumda ve şöyle bir güzellik var nette belki sizin laptop içinde vardır bazı modellerin nasıl sökülüp takılacağını fotoğraflı anlatanlar var varsa bunlardan yararlanın ama yine söylüyorum bence ölene kadar elinizi sürmeyin öyle çalışsın. Şimdi buradan ben veya başkası dese ki bu seni 1 sene daha götürür bu tamamen uydurma olur ne zaman bozulacağını bilemeyiz belki 10 sene daha çalışır belki yarına çıkamaz sen boşver gittiği yere kadar götürsün bozulursa birşeyler yaparsın. Ayrıca herkesin yeni birşeyler almaya bu şartlar altında imkanı var ben hiç alamayacak durumdayken 2009 yılında24 ay, aylık 50 lira taksitle laptop (toshina satellite l500 13t ) aldım ihtiyacınız olunca bütçeye uygun yolları bulursunuz merak etmeyin.

Heralde sürtünmeden dolayı bir ses geliyor ?

Oraya biraz vezalin veya nemlendirici krem sürün. Tabi pc nizin elektronik aksamına bulaşmayacak şekilde.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri