Arkadaşlar sizin için basit benim için zor bir konu. akü. sistemi ??

hsnhrryt

Üye
merhaba arkadaşlar ben kuluçka makinem için elektirik kestiği anda devreye girip kaldığı yerden devam etmesini sağlayacak bir sistem planlıyorum ama bunu bir türlü netleştiremiyorum makinemin gücü 150w
100ah akü birkaç saat idare edecektir. daha sonra 200ah ile değiştireceğim ama şimdilik imkanlar kısıtlı
tabi akü için şarj cihazı ve inverter edineceğim ama bunları nasıl bağlamalıyım kaç tane kontaktör ve nasıl kullanmalıyım ?

işaretli yere kontaktör bağlarsam istediğim sistem olurmu arkadaşlar
NZoyYP.png

150 watt bir kulucka makinaniz varsa cok buyuk bir cihaz degil dusuncesindeyim.

Bence sistemi 12 volt uzerinden dizayn edip kullanmaniz bir cok konuda sorunu kaldiracagini dusunuyorum.

Fanlar rezistans aydinlatma 12 volt olabilir.

Tek akülü 1000 va ups alın aküsünü sizinki ile değiştirin. Ups prizde takılı dursun kuluçka makinanızı ups e bağlayın. Sık kesinti oluyor ise akünüze harici şarz cihazı bağlarsınız. 150 vatlık inverter yetmez. İnverter ile kullanmak isterseniz nasıl olacağını ayrıca anlatırım.

Her zaman dediğim gibi güneş enerjisi :D size önerim eğer elektrik kesintisi sorunu çok varsa Şebeke ile değilde küçük bir güneş enerji sistemiyle bu işi yapmanız 150w büyük bir güç değil fazla bir bıkar tutacağını sanmıyorum ucuza kurarsınız uzun vadede kendini amorti edebilir şebekeye de bağlı kalmazsınız :) iyi günler :)

inverter almayın pahalı ve gereksiz olur.
bir adet ups alın, ups e akü olarak bahsettiğiniz aküyü bağlayın. Kuluçkanızın fişini upse takın.
başka bişeye gerek yok. hepsi o kadar.

NOT:yukarıda kaygızız beyefendi de yazmış yazmadığımı okumamıştım yorumları.

güneş enerji sistemlerini çok araştırdım gereksiz düzeyde pahalı .. ups alırsam nekadar idare edeceğini nasıl anlarım nasıl bir marka almalıyım ?

inverter almayın pahalı ve gereksiz olur.
bir adet ups alın, ups e akü olarak bahsettiğiniz aküyü bağlayın. Kuluçkanızın fişini upse takın.
başka bişeye gerek yok. hepsi o kadar.

NOT:yukarıda kaygızız beyefendi de yazmış yazmadığımı okumamıştım yorumları.

peki ilerde paralel bağlantı ile aküleri çoğaltırsam sorun yaşarmıyım =?

Moderatör tarafında düzenlendi:
güneş enerji sistemlerini çok araştırdım gereksiz düzeyde pahalı .. ups alırsam nekadar idare edeceğini nasıl anlarım nasıl bir marka almalıyım ?

peki ilerde paralel bağlantı ile aküleri çoğaltırsam sorun yaşarmıyım =?

Paralel bağlarsan amperi artar örnek iki tane 100a aküyü paralel bağlarsan 200a akün olur daha yavaş dolar çünkü ups in aküye saatte kaç amper yükleyeceği bellidir en azından ben öyle biliyorum iyi günler

Paralel bağlantı ile çalışma süreniz uzar. Aküleriniz eşit kapasitede olduğu sürece sorun yaşamazsınız. Sık kesinti olursa ups şarz sistemi yetersiz kalacağından harici şarzör ilavesi gerekecektir. Bunun içinde uygun çözümler var.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri