arkadaşlar full bir scada programı bulma şansımız varmı run time dahil

red

Üye
arkadaşlar full bir Scada programı bulma şansımız varmı run time dahil

bende arıyorum yardım eden yok mu bize kareşimmm...

arkadaslar sımdı eger sız bunu lısanslımı ıstıyorsunuz acaba.eger ıstıyorsanız mesaj cekın zaten lısansız vede keysız calısmıyorlar.

Labvview araştırın derim.... National Instrument in internet sitesinde de bir sürü döküman bulabilirsiniz .Ama tek sorun kaynakların ingilizce olması ..

Bunun dışında PLC ile de scada yapabilirsiniz tam nasıl oluyor bilmiyorum ama bu mümkün..

onu da geçtim visual basic ile de bu mümkün....

fransua ' Alıntı:
Labvview araştırın derim.... National Instrument in internet sitesinde de bir sürü döküman bulabilirsiniz .Ama tek sorun kaynakların ingilizce olması ..

Bunun dışında PLC ile de scada yapabilirsiniz tam nasıl oluyor bilmiyorum ama bu mümkün..

onu da geçtim visual basic ile de bu mümkün....
sevgili meslektaşım bu işin plc yapıldığını ilk defa duydum.2 konu bunu VB ile yapabileceğimi yazmışsın doğrudur ama ben VB programlamayı bilmiyorum bana eğer mümkünse VB ile plc nin içindeki veri bölgelerine misal Digital inputlara nasıl ulaşacağımı anlatabilirmisin

konu çok hoşda bilen yook...
galiba hiç
bende merak edeiyom visual basic'de nası similatör yapıyorlar.

işin ilginç yanı ben akılı röle kullanıyoodum
turk malı GEMO alman moeller mfd titan kullandım
ekranlı canlı bişeydi
patronum tutturdu bi tesis çıktı karşımıza adam duymuş scada istiyo

ben ondan arıyorum

leadder mantığıyla yazabilecek bişeyler arıyorum
ama vbaasic ve diğerlerini bilmem
sanırım benimde işim zorr yahu

öncelikle merhaba ben vizual beyzik kullanmaya yeni başladım ama hala doru dürüst birşeyler yapamadım ve vizual beyzk çok zor scada sisteminde leadder diyağramı kulanıldığıını da yeni duydum

ve SCDA YAZILIMI TEOS TA YAZILIR AMA TEOSU BULMAK BİR SORUN
TEOSU BULABİLİRSEN HABER VER BENDE ARIYORUM
http://uzak.mersin.edu.tr/UserFiles/EndOto/elo-206/elo-206.htm BURADAN BİR ŞEYLER BULABİLRSİN
BAŞKA VERLERDE VAR ELİMDE

scada programları sıte ıcerısınde linkler mevcut full zaten olmaz cunku adamlar dangıl kullanıyor bır cogunda dangıl olmayan programlar varsa belkı ıse yarar
ama arkadasın dedıgı gıbı labvıew daha ıyı ama dokuman yok

bulmam lazım ama doğru diyor yani banada lazım ona okadar bayılamam

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri