Arkadaşlar Yardım - Klima Saati Okuma Sistemi Okuma ve Ücretlendirme Sistemi

zenhuseyin

Üye
Digital Saat : Klima çalıştığı sürece toplam süreyi saat bazında belleğinde tutacak. Her klima için 1 adet monte edilecektir. Klima stand-by (bekleme) durumundayken süre işlemeyecektir. Her sayaca sistem yazılımı üzerinden oda numarası verilebilecektir. Her sayaçta 1 adet USB-Dongle olacaktır. Digital sayaçların ayarlarını yapabilmek için digital el terminali olacaktır.

USB-Dongle : Sayaç üzerindeki kullanım süresini kendi belleğine alarak, raporlama için kullanılacak iş istayonlarına aktaracaktır. Raporlama iş istayonlarında sıfırlanabilecektir.

Yazılım : Sayaçlardaki klima kullanım süresini takip amaçlı olacaktır. Sayaçtaki kullanım süresi USB-Dongle ile aktarıldığında fiyatlandırma yapabilecektir. Oda bazında toplam klima kullanım süreleri, klima başına kullanım süreleri v.b. raporlama yapabilecektir. Bağlanacak termal fiş yazıcı ile odalardaki klima bazında ve toplam kullanım süreleri, klima kullanım ücretlerini, oda numarası, tarih, saat ve kullanıcı birlik anteti ile basabilecektir.

arkadaşlar bu cihazı arıyorum bilen varmı ? yada ne olarak arayacağım adı nedir ?

Antalyada Karpuz kaldıran askeri dinlenme tesisi ve Emniyet müdürlüğü otelinde klimalar için manasın ürünü vardı 10-15 yıl önce takılmıştı. Kredi kartı gibi çipli karta kontör yüklenirdi. Kalan kontörler oda çıkışı geri iade olunurdu. Biz klimaları takarken takmıştık klimatik miyde öyle bir şey olacaktı. www.manas.com.tr adresine bakın bence.
Program bilginiz varsa sizde yapabilirsiniz aslında. Cihazın akımını ölçüp mikro işlemci ile kontrol edip 485 hat üzerinden amma modbus olur ama başka bir protokol ile ana pc ye aktarırsınız.

Antalyada Karpuz kaldıran askeri dinlenme tesisi ve Emniyet müdürlüğü otelinde klimalar için manasın ürünü vardı 10-15 yıl önce takılmıştı. Kredi kartı gibi çipli karta kontör yüklenirdi. Kalan kontörler oda çıkışı geri iade olunurdu. Biz klimaları takarken takmıştık klimatik miyde öyle bir şey olacaktı. www.manas.com.tr adresine bakın bence.
Program bilginiz varsa sizde yapabilirsiniz aslında. Cihazın akımını ölçüp mikro işlemci ile kontrol edip 485 hat üzerinden amma modbus olur ama başka bir protokol ile ana pc ye aktarırsınız.
Çok Teşekkür Ederim..

zenhuseyin kardeşim,sizden böyle bir ürünmü istendi yoksa kendiniz içinmi arıyorsunuz.bu devirde usb dongle vs biraz mantıklı gelmiyor bana,bunun yerine her bir klimaya basit bir cihaz takıp kablosuz olarak uzaktan kullanım miktarını ölçmek(rf veya wifi),açmak,kapatmak vs daha uygun gibi.Ha böyle bir cihaz varmı derseniz bilmiyorum,ancak yapalım derseniz yaparız.

Digital Saat : Klima çalıştığı sürece toplam süreyi saat bazında belleğinde tutacak. Her klima için 1 adet monte edilecektir. Klima stand-by (bekleme) durumundayken süre işlemeyecektir. Her sayaca sistem yazılımı üzerinden oda numarası verilebilecektir. Her sayaçta 1 adet USB-Dongle olacaktır. Digital sayaçların ayarlarını yapabilmek için digital el terminali olacaktır.

USB-Dongle : Sayaç üzerindeki kullanım süresini kendi belleğine alarak, raporlama için kullanılacak iş istayonlarına aktaracaktır. Raporlama iş istayonlarında sıfırlanabilecektir.

Yazılım : Sayaçlardaki klima kullanım süresini takip amaçlı olacaktır. Sayaçtaki kullanım süresi USB-Dongle ile aktarıldığında fiyatlandırma yapabilecektir. Oda bazında toplam klima kullanım süreleri, klima başına kullanım süreleri v.b. raporlama yapabilecektir. Bağlanacak termal fiş yazıcı ile odalardaki klima bazında ve toplam kullanım süreleri, klima kullanım ücretlerini, oda numarası, tarih, saat ve kullanıcı birlik anteti ile basabilecektir.

arkadaşlar bu cihazı arıyorum bilen varmı ? yada ne olarak arayacağım adı nedir ?

Merhabalar,

Çalıştığım firmanın(Klemsan) enerji analizörü hakkında bilgi veriyim. İşinizi görürse incelersiniz.
Enerji Analizöründe On Time ve Run Time isimli iki adet parametre bulunmaktadır.
On Time: Cihazın beslemesinde enerji olduğu sürece artan süredir.
Run Time: Sadece cihazdan akım çekilmesi halinde artan süredir. Bu süreye ihtiyacınız var sanırım.
Not: Cihazda haberleşme olarak RS485 portu vardır. Bu port üzerinden Modbus RTU haberleşme yapabilirsiniz. USB-Dongle gibi bir özellik enerji analizöründe yoktur. Genel olarak ölçüm yapabilen cihazlarda da olduğunu sanmıyorum.
Lovato firmasının bir enerji analizöründe log'lanmış verileri almak için bir aparat olduğunu hatırlıyorum ama detaylı incelemek lazım.

Yine Klemsan olarak geliştirdiğimiz "Klemsan Internet Objects"(KIO) yazılımı Enerji Analizörlerinden tüm verileri(Tüketim, Kullanım süreleri, Akım, Gerlim, güçler, vb.) toplayabilmek ve arşivleyebilmektedir.
Bu verileri kullanarak belirttiğiniz işlevleri yerine getiren raporlar yazılım üzerinde geliştirilebilmektedir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri