Ark söndür me

gdt kullanırsanız gdt voltajına ulaştığında kendini kısa devre yapar ve gerilimi sıfırlar.
varistör kullanırsanız gerilimi varistör gerilimine kadar düşürür.

gdt voltajına ulaşana kadar hiç bir şey olmaz devrede yok gibi davranır.

Aslında ben başka bi amaçla kullanmayı düşünüyorum 15ile 30 kv bi tesla mantiği ile o arki bu tüplerle bışaltip sesını kısmak istiyorum(şok fenerelerin daha fazlasi bu durum kondansatör önerirmisiniz
Amacınız tam nedir sizin düşündüğünüz doğru yol olmayabilir yanlış teşhis yanlış tedavi doğurur.

Elektrikçiler arasında "parafudur" diye bilinen bir parçaymış videodaki arkadaşların dediğine göre:
Bence elektronikçilerde falan bulunabiliyordur. Bulunamayan birşey olduğunu sanmıyorum.

Adjustments.JPG

TYN716s yazıyor üstünde bu transistöre denk gelen yadan başka ismi varmı bilgisi olan , almak için nasil taratmam gerek acaba

Ekli dosyayı görüntüle 60211
TYN716s yazıyor üstünde bu transistöre denk gelen yadan başka ismi varmı bilgisi olan , almak için nasil taratmam gerek acaba
Taratmanıza gerek yok ki... Üzerinde yazan TYN76'yı gugıllayın, karşınıza çıkacaktır. Bakınız bu sitede satılıyor görünüyor:
http://adanaasanelektronik.com/elektronik-yedek-parca/tristor-triak/prd-tyn716
700V-16Amperlik bir tristörmüş o parça.

Teşekkürler dostum yani herhangi 700 volt 16 amper ayni işi görür dimi, tyn açilimi ne acaba npn pnp gibi vardi ya bu tyn da onun bi tipi mi acaba
Ne yapmak istediğinizi bilmediğim için birşey söyleyemeyeceğim.
Parafudurun görevi ve kullanım alanı ayrı, tristörlerin ayrıdır. Aynı işte kullanılmazlar. Başlıl ark söndürme madem, tristör olmaz gibi geliyor bana.

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri