Ariston Neden Bu Kadar Çürük Olmak Mecburiyetinde

furkano

Üye
ariston marka çamaşır makınalarının ozellıkleri
:1 cok çürük
:2 çok çürük
:3 dahada çürük neden bu kadar çürük yada hep banamı denk geliyor :D

Valla şunu geçen yıl yazsanız almazdım belki. Aldığım ariston çamaşır makinasından çok memnunum. 7 yıl garantisi var.

Eski kullandığım arçelikten işçilik ve malzeme açısından kat kat üstün. Süper sessiz. sadece su alma ve tahliyesinde sus sesi gürültü çıkartıyor. Onun haricinde sesi duyulmuyor (fırçasız motor kullanmışlar).

Çürük derken ...

yeni aldığınız ariston çamaşır makinenizi eski çok eski makineniz miş gibi kullanırsanız makineden hiç memnun kalmazsınız ve bu çürük gibi ifadeler kullanabilirsiniz arıstonlar dünya çapında sadece ve sadece beyaz eşya üreten nadir kuruluşlardan biridir sadece beyaz eşya ürettiği için bu konuda uzman olduklarını düşünüyorum eski mekanik cihazını eskidi diye değiştirip full elektronik bir ariston kullanan bir tüketici makinenin dilinden anlamayacak ve hem doğru kullanamayacak ve sorunlarla karşılaşacaktır yeni bir makine aldığınızda eskisini unutun bu bütün markalar içinde geçerlidir... saygılarımla....

ariston marka çamaşır makınalarının ozellıkleri
:1 cok çürük
:2 çok çürük
:3 dahada çürük neden bu kadar çürük yada hep banamı denk geliyor :D

arkadasim curuk derken nasil bir curuklukten bahsediyorsunuz acaba

yeni aldığınız ariston çamaşır makinenizi eski çok eski makineniz miş gibi kullanırsanız makineden hiç memnun kalmazsınız ve bu çürük gibi ifadeler kullanabilirsiniz arıstonlar dünya çapında sadece ve sadece beyaz eşya üreten nadir kuruluşlardan biridir sadece beyaz eşya ürettiği için bu konuda uzman olduklarını düşünüyorum eski mekanik cihazını eskidi diye değiştirip full elektronik bir ariston kullanan bir tüketici makinenin dilinden anlamayacak ve hem doğru kullanamayacak ve sorunlarla karşılaşacaktır yeni bir makine aldığınızda eskisini unutun bu bütün markalar içinde geçerlidir... saygılarımla....

Eski bir ata sözümüz aklıma geldi devenin nerem dogru ki dedigi gibi.
ariston indesit pazarlamadan satış sonrasında hizmet ve üçretlemeler ,yedek parca maliyetleri ,bazı modellerin tüketiciye kullan at ürün olarak sunulması
(Kazan rulmanları degişemiyen modeller mesela) kart dizaynı yapılırken banyodaki su buharı yogunlaşması hesaplanmamış kart patlatır.
kayışları derseniz hala sorunlu
süspansiyon derseniz zayıf
sadece beyaz eşya üretmek ucuz ,kalitesiz mal üretmezler anlamına gelmiyor . Türk halkı bıktı artık , kartta arıza çıktımı ver 130- 180 tl arası ,
kazan rulmanları degişmez ver 220 -300 tl arası
kayış degişecek ver 50-60 tl arası
pompa desen ,kapı kilidi desen keza bide teknisyenleri şişirip bizim pratik zekalı halkımızı geri zekalı, hiç görmemiş ,bişey bilmez yerine koymuyorlarmı .neyse yukarıdaki yazıyı gönderen arkadaş bana güçenecek ben etegimdeki taşların bi kısmını kendime ayırayım .Hadi hoşçakalın

ali usta diyorsa haklidir diyorum bende.

valla dünyanın her yerinde çalışıyor ariston ben öle çok arıza görmedim samimi söliyorum dünyanın her yerinde kullandım ama şans demekki

herkese selamlar balkon güzeli ariston makınelerı ben kullanmıyorum elden geldiğince kullanmasını bilmeyenlere yardımcı oluyorum az veya cok ama şöyle birsey varkı arıstonlarda oyle modeller varki yetkili servsisler dahil iki üç metre uzaktan bakmayı seçiyor en ufağından şimdi modelı hatırlamıyorum hani şu preslı olan kazanlar ağırlık taşlarını tutan vidalar dahi problem çıkarıyor hele kartları yeterki nem görmesin yani anlayacagın cahılllık benzerı taş atmıssın ama az çok bı fıkrımız var

Hocam bu bahsettiğiniz modeller ilk yıllarda sorun çıkartmışmı?

hani ben 1.5 yıl oldu almıştım süper sessiz aqua bilmem ne modeli, içime kurt düşürdünüz? Şimdilik iyi gidiyor, k.validem geldi mi bazen günde 3 tur çamaşır yıkanıyor (eski arçeliği de bu şekilde kullanarak bozdulardı)

ze_tr' Alıntı:
Hocam bu bahsettiğiniz modeller ilk yıllarda sorun çıkartmışmı?

hani ben 1.5 yıl oldu almıştım süper sessiz aqua bilmem ne modeli, içime kurt düşürdünüz? Şimdilik iyi gidiyor, k.validem geldi mi bazen günde 3 tur çamaşır yıkanıyor (eski arçeliği de bu şekilde kullanarak bozdulardı)

Demekki senin sorununun çözümü kayınvalidenin bir an önce geri gitmesinde
sorunun ariston yada arçelik makinadan değilmiş:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri