Ariston MTB 4011 NFTK

Merhaba ,
Başlıktaki model Buzdolabım Bu gün tarihi itibari ile Sürekli Çalışmaya Başladı !
Otomatik atmıyor , ne yapılabilir !
Termostat değişimi yapılması gerekiyor sa nasıl yapılacak dondurucu kısım daki arka duvarı açtım orada bulunan metal ucun bağlı olduğu yere nasıl ulaşlabilir ?
Nette Uzun aramalarım sonuçsuz kaldı bu cihaz ( model ) ile ilgili bir paylaşım yapılmamış.

Geçmiş olsun a firmasıyla x firmasının farkı yoktur, kabloyu takip edin klemensten ayırın, deneyim tecrübeniz olmadığı belli de resim çekin öncesinde veya hiç zaman kaybetmeden servis çağırın.

Üstad resimdeki " freezer " ( dondurucu ) ayara düğmesini tam sağ' çevir dim sistem durdu .
tekrar sola çevirip resimdeki konum a getirdim 1 saat Çalıştı otomatik attı yarım saat sonra tekrar çalıştı .
Otomatik süresi daha önce 15/17 dk arası idi sonra 30/33 dk arasına yükseldi son durum da ise 60 dk. start 30 dk. stop haline döndü. Çalışma süresininin artması havaların ısınması ile olabilrmi ?
sanırım termostat Resimdeki ayar dümlerinin bulunduğu kapağın arkasında , şimdi birkaç gün takip edeceğim buraya yazdıklarıma vereceğiniz öneriler faydalı olacaktır.
Not : işin Uzmanı sizler var iken servis çağırmayı düşünmüyorum. Becerilerim iyidir iyice gözlemler inceler sonra işleme geçerim.
2. resim termostat çubuğu olduğunu düşündüğüm metal !
IMG_20200619_132042.jpg
IMG_20200619_155851.jpg

Son düzenleme:
Termostat zaten çevirip ayar yaptığın yer. O metal uc probu yani o ayar yapilan yere bağlı. Havalar isininca cihazlar daha uzun çalışır. Isi kaybı çok olacağı için. Ayar yaptığınız yerde ne ayar yaptıysaniz ona göre çalışır. Sistem suan belli aralıklarla çalışıyor ki bu durumda termostat bence sağlam.
Termostat ayarı yazin orta seviyede kisin minimum da olmalı. Yada 5 kademeli bir termostat ise yazin 2 3 arasında durabilir kışın 1 de

" Gürkanizmir "
Merhaba Üstad ,
Tlf ile görüşme şansımız var mı ! özel den bana Tlf no verebilir misiniz !

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri