Ariston LL 63'ün 3.ve 5. ışıkları

sinan3ay

Üye
Ariston LL 63 biz 6,5 sene önce almıştık.İlk kez arıza yaptı. Sorum arıza ile ilgili:

Ariston LL 63 model bulaşık makinamız yıkamaya geçmeden 3.ve 5. ışıkları yanıp sönmeye başlıyor.(Toplam 6 ışığı var) Tekrar tekrar denersek belki 20-30 seferde 1 kere yıkıyor.

Cevaplayabilirseniz memnun kalırım. Bulunduğum ilde servisi yok maalesef o yüzden bir bilenin yön göstermesi gerekecek sanırım. Şimdiden çok teşekkürler!

Buyuk ıhtımal makınenın labırentınde bulunan su sayacında problem su sayacına gıden kabloları kontrol. Et ıkıncı ıhtımal fıltre tıkalı.

Buyuk ıhtımal makınenın labırentınde bulunan su sayacında problem su sayacına gıden kabloları kontrol. Et ıkıncı ıhtımal fıltre tıkalı.

Üstadım bu dediğiniz labirent ve su sayacına nasıl ulaşabilirim. Yani bunların makinadaki yeri neresidir?

Üstadım bu dediğiniz labirent ve su sayacına nasıl ulaşabilirim. Yani bunların makinadaki yeri neresidir?

- Filitreleri eşim temizlemiş zaten. Ayda 2 seferde öteden beri temizliyormuş.

- Bir de dün akşam bir şey farkettim. Dediğiniz labirent arkadaki vanaya bağlı borular mı filan diye makinayı yerinden çıkardım. Biraz sarsıldı.Sarsılma üzerine 4 defa üst üste çalıştı. Sonra tekrar çalışmamaya başladı. Tekrar salladım yine çalıştı. Sonraki çalıştırmada yine gitti.

-Burda servisi yok Ariston'un en yakın servisi de başka ilde ve gelmiyor. Gelirsede çok masraf isterim yenisini alın daha iyi manasında bir şeyler söylüyor. Yardımcı olabilrseniz çok sevinirim...Şİmdiden teşekkürler!

makinanin yan tarafini actiginda nlabirent seklinde birbirine gecmis su borulari gorcen onun alt kisminda kucuk bi kart var o karta giden kablolari kontrol et onlarda temassizlik var uclarini termas edecek derecede ac ve karta gecir olmazsa onlari kes karta yapistir sag saga sol sola gelecek sekilde yapistirmaya dikkat et problem ortadan kalkcak

Teşekkürler. Bu akşam deneyeceğim. İnşallah olur.

eee sonuç ne oldu. bu arada 3 ve 5 tahliye motoru ile alakalı sorun olduğunu gösteriyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri