ariston kombi ana kart hatası

ykp55

Üye
arkadaşlar ariston marka kombimimn ana kartı hatalıymıs ve değişecekmiş ben bu ana kartı nasıl ve nerden temin edebilirim ve değiştirmem kolay olur mu ? teşekkürler...

yeni kombi kart değişimi 400tl olduğunu duymuştum.birde tamir edildiğinde yarı fiyata olurmuş.bence araştırmaya değer.

bende de ariston microy,tech model kombi var. geçenlerde arıza yapınca servisi çağırdım. servis anakartın değişmesi gerektiğii söyledi. fiyatı 330 tl civarındaymış. bende arızalı kullanmaya devam ettim. bende ki sorun radyatörlere sıcak su verirken ateşlemeyi ilk sevrede yapamamsıydı. 10-15 denemeden sonra ancak çalışıyordu. sonrasında tamamen bozuldu. burada bir tamirceye kartı söküp götürdüm. rölelerden birinde sorun varmış değiştirdi. ama aynı ateşleme sorunu devam ediyordu. kombinin üst tarafında bacaya yakın bir cihaz var. üzerinde hotum olan. onun hava sızdırmaması gerekiyormuş. onu japon yapıştırıcısıyla hava kaçıran yerlerini kapattık. sonra ki aşamada kart üzerinde dışarıdan müdahale edilemeyen iki trimpotun ayarlarıyla oynadık. bilinçli yapılmış bişey değildi. üzerinde yazanları hatırlamıyorum, penta ve rısc gibi bişeydi sanırım. ondan sonra kombim düzgün çalışmaya başladı fakat uzun müddet çalışınca ve sıcak suyu uzun süre kullandığımızda kartısınmaya başlıyor ve kendini korumaya alıyor. bir müddet hiç tepki vermiyor açma kapama tuşunu kullandığımda. ışıklarını bile yakmıyor. daha sonra kart soğuyunca çalışıyor. bununla ilgili ne yapabilirim?

bende de ariston microy,tech model kombi var. geçenlerde arıza yapınca servisi çağırdım. servis anakartın değişmesi gerektiğii söyledi. fiyatı 330 tl civarındaymış. bende arızalı kullanmaya devam ettim. bende ki sorun radyatörlere sıcak su verirken ateşlemeyi ilk sevrede yapamamsıydı. 10-15 denemeden sonra ancak çalışıyordu. sonrasında tamamen bozuldu. burada bir tamirceye kartı söküp götürdüm. rölelerden birinde sorun varmış değiştirdi. ama aynı ateşleme sorunu devam ediyordu. kombinin üst tarafında bacaya yakın bir cihaz var. üzerinde hotum olan. onun hava sızdırmaması gerekiyormuş. onu japon yapıştırıcısıyla hava kaçıran yerlerini kapattık. sonra ki aşamada kart üzerinde dışarıdan müdahale edilemeyen iki trimpotun ayarlarıyla oynadık. bilinçli yapılmış bişey değildi. üzerinde yazanları hatırlamıyorum, penta ve rısc gibi bişeydi sanırım. ondan sonra kombim düzgün çalışmaya başladı fakat uzun müddet çalışınca ve sıcak suyu uzun süre kullandığımızda kartısınmaya başlıyor ve kendini korumaya alıyor. bir müddet hiç tepki vermiyor açma kapama tuşunu kullandığımda. ışıklarını bile yakmıyor. daha sonra kart soğuyunca çalışıyor. bununla ilgili ne yapabilirim?

O hortum dediğin şey emniyet amacıyla konmuştur... Aşırı yağmurlu havalarda bacadan içeri su girmesin amacıyla konmuştur... Ama çok geç artık sen dayanmışsın bir defa elin japonuyla... :D
Neyse... Karta soğutucu takmayı denemelisin... Yada ufak bir fan... Ama çok fayda edeceğini sanmıyorum... Malum kışın full çalışıyor...

bu aristonlar hep böylemi. bizde 2 defa kart yaktı. garantili değiştiler. geçenlerde yine arızalandı. tabiiki garantisi bitmişti. bu kadar adi mal olamaz. çin malımıdır nedir. 350 TL yi bayıldık adamlara

2001 yılında bi müşterimizin kartı sürekli yanıyor... Garantili mal... Değiştir Allah değiştir... Adama topraklama varmı diyoruz var diyor... Meğersem bizi kandırıyormuş... Evde toprak hattından eser yok... Tüm prizlerin alayı nötrden toprak... 180 TL kart parası artı 3 adet kart artı dördüncü kart...

Bize telefon açıp attığı fırçanın haddi hesabı yok... Ne şerefsizliğimiz kaldı nede haysiyetimiz... (Devamını merak edenler için yazıyorum arkadaşlar; Olay anlaşılınca tabi adam bir daha suratımıza bile bakamamıştı, biz servise gelirken çıkıp gidiyordu. Tabi birde firmanın açtığı tazminat davası vardı. 8 aylık hukuk mücadelesi paramı alıp işi bıraktım... İnsanız nihayetinde... )

Neyse buradan kimseye gönderme yapmıyorum... Aman kimse yanlış anlamasın... Evin toprak hattını kontrol ettinmi arkadaşım..? Dalgalanmalardan (bu ülkede Şebeke dalgalanmalrı malum...) kaynaklı bir sorunda olabilir...

yok arkadaşım topraklama sağlam elektrik tesisatını ben yapmıştım biliyorum :D
kartta arıza varmış gönderdik istanbula 3 gün içinde yapıldı geldi şimdi çalısıyor..

Güle güle kullan... Kesin röledir... Rölenin kontakları yapışmıştır falan... :D

yok arkadaşım topraklama sağlam elektrik tesisatını ben yapmıştım biliyorum :D
kartta arıza varmış gönderdik istanbula 3 gün içinde yapıldı geldi şimdi çalısıyor..

merak ettim kaç tl ye tamir ettiler.arkadaşımın kombisinde ona benzer sorun varda.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri