Ariston indesit çamaşır makinası

simsek88

Üye
Arızalı indesit wıa 60 yazıyor marka modeli bu model bir makina varmı acaba ariston indesit makina modelleri arasında
makinam arızalı
arızası ilk önce ön paneldeki tüm ışıklar yanıyor makina programı işlemiyordu.motorunu rezistansını ölctüm elektronik kartı soküp üzerindeki yarı iletkenleri ölçtüm sorun bulamadım.üzerinde soketli bir 24c64 entegre var 8 bacak söküp taktım.kartı tekrar taktıgımda makina normal bir program işletti.ancak üzerindeki program dügmesi 0 pozisyonunda iken hiç bir programa almadan program işledi.acma kapama dügmesine bastıgımda tekrar bir program baslattı makinayı durdurdum.program düğmesini su bosaltmaya aldım.makinayı tekrar calıstırdım.ama tekrar yıkama programı calıstı.Su tahiye konumunda iken normalinde suyu tahliye etmesi gerekmezmi .Arızam nerde olabilir.calıstırma talimatını nerden bulabilirim.program kartı devre şemasını bulabilirmiyim.ustalarım yardımlarınız icin simdiden cok tesekkur ederim

Siteye yeni üye oldum ben üniversite öğrencisiyim ve evimde aynı marka model çamaşır makinam dediğiniz gibi sıkıntılar yarattı.Önce elektrik kesildi ve gece geç saatlerde geldi tesadüfen gece tuvalete kalktım ve tüm uyarı ışıklarının yanıp söndüğünü gördüm.Fişi çekip yattım fakat sabah makinayı çalıştırmak istediğimde makina sürekli olarak su alıp su veriyor fakat bi türlü yıkamaya geçmiyor ve çamaşırları döndürmüyordu ben sorunu anlamadım acaba yıkama emrini veren entegre elektrik kesintisinden dolayı yandımı yada sizce ne olmuş olabilir ?siz çözebildiniz mi sıkıntıyı cevap verirseniz çok sevinirim .

arkadaslar aynımarka çamaşrmakinesi abimdede var sorun arada çamasır yıkarken program dugmesi kendiliğinden dönmeye baslıyordu bu daha sonra çalıstıdımızda biraz su alıp program duümesi sürekli dönüyor ve makina sürekli su boşaltıyor arızanın kartta oldugunu dusunuyorum triac ve diger elemanlar normal görünüyor program cökmüş olabilirmi arızayı nasıl giderebilirim.. şimdiden sağolun..

arkadaslar aynımarka çamaşrmakinesi abimdede var sorun arada çamasır yıkarken program dugmesi kendiliğinden dönmeye baslıyordu bu daha sonra çalıstıdımızda biraz su alıp program duümesi sürekli dönüyor ve makina sürekli su boşaltıyor arızanın kartta oldugunu dusunuyorum triac ve diger elemanlar normal görünüyor program cökmüş olabilirmi arızayı nasıl giderebilirim.. şimdiden sağolun..

Ntc ve mator komurlerini kontrol et.
Ana kart arizali ola bilir.

Siteye yeni üye oldum ben üniversite öğrencisiyim ve evimde aynı marka model çamaşır makinam dediğiniz gibi sıkıntılar yarattı.Önce elektrik kesildi ve gece geç saatlerde geldi tesadüfen gece tuvalete kalktım ve tüm uyarı ışıklarının yanıp söndüğünü gördüm.Fişi çekip yattım fakat sabah makinayı çalıştırmak istediğimde makina sürekli olarak su alıp su veriyor fakat bi türlü yıkamaya geçmiyor ve çamaşırları döndürmüyordu ben sorunu anlamadım acaba yıkama emrini veren entegre elektrik kesintisinden dolayı yandımı yada sizce ne olmuş olabilir ?siz çözebildiniz mi sıkıntıyı cevap verirseniz çok sevinirim .
Preostati kontrol et.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri