Ariston Hotpoint ARLXX85 Çamaşır makinesi

DY3455

Üye
çamaşır makinem su alıyor 1dk boyunca sonra bütün lamları yanıp sönüyor.Arıza kodlarını bulamadım yardımcı olabilcek varsa çok sevinirim

çamaşır makinem su alıyor 1dk boyunca sonra bütün lamları yanıp sönüyor.Arıza kodlarını bulamadım yardımcı olabilcek varsa çok sevinirim

Umarim isinize yarar...Iyi Calismalar...

upload_2016-8-18_18-19-33.png

Asagida bulunan ıs ledleri lHotpoint- Ariston çamaşır makinenizin arıza
kodlarını gösterir. Bu ledlerin (ısı ledleri ) bir yada bir kaçının birlikte yanması cihazınızda hangi parçanın arızalı olduğunu gösterir.(LED 1 AŞAĞIDAN yıldız işaretinden BAŞLIYOR ! )
Bazı modellerde ise ısı ledleri değil, program akış düğmeleri sinyal verir. Sol baştan 1 - 2 - 3 - 4 - 5 diye ledler sayılarak hata kodu tespit edilir.
Tüm hotpoint ariston çamaşır makinelerinde arıza kodları aynıdır. Sinyal veren ledleri aşağıdan yukarı doğru yada soldan sağa doğru sayarak f kodu ile hata sayısı belirlenir.(margarita modelleri hariç.)
2015-05-06%2B17.09.27.jpg

F01 (led 1) : Güç kartı arızalı (motor triyakı arızalı olabilir )

F02 (led 2) : Motor arızalı

F03 (led 2 ve 1 ) : yıkama ntc sensör açık yada kısa devre

F04 (led 3 ) : prosestat boş ve taşma kontakları aynı anda devre gösteriyor. prosestat arızalı.

F05 (led 3 ve 1 ) :tahliye pompası tıkalı yada arızalı

F06 (led 3 ve 2 ) : şeçim düğmesi kodu bulunamadı.

F07 (led 3, 2 ve 1 ) :yıkama rezistansı arızalı.

F08 (led 4) : kart arızalı - kart üzerinde rezistans rölesi yapışık kalmış.

F09 (led 4 ve 1) : eeprom hatası - programlanmamış yada bozuk

F10 (led 4 ve 2) : prosestat ne dolu ne de boş sinyali veriyor.

F11 (led 4, 2 ve 1 ) : tahliye pompasına enerji gelmiyor.

F12 (led 4 ve 3 ) : ana kart ile ekran kartı arsında iletişim yok

F18 ( led 5 ve 2 ) : ana kart arızası. mikro işlemci ve dsp arasında iletişim hatası

H20 :MAKİNE SU ALMIYOR. ÇEŞMEYİ KONTROL EDİNİZ. SU BASINCI DÜŞÜK OLABİLİR. FİLTRELERİ TEMİZLEYİNİZ.filtre çeşmeden makineye bağlanan hortumun çeşme ucunda yada makineye bağlandığı noktada olur. lütfen hortumu söküp kontrol ediniz.
yukarıda yazılı işlemleri yapmanıza rağmen bir sonuç elde edemedi iseniz, cihazın kartı arızalı olabilir.
hotpoint h2o error code

İlginiz icin tesekur ederim fakat bu ariza kodlari benim camasir makinam ile eslesmiyor bu degil benim camasir makinem

Bu benim camasirmakinem

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    21.8 KB · Görüntüleme: 21
Camasir Makinenizin on yuzunu resim cekip yukleyebilir misiniz lutfen ?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri