Ariston Buzdolabım Soğutmuyor

pedaliza2

Üye
Ariston no frost olan buzdolabımın üst kısmı soğutuyor. ama çok az karlanıyor. alt kısmı iste yeterince soğutmuyor. ve yiyeceklerim bozulmaya başladı. sorunu ne olabilir. (buzdolabının alt kısmında maximuma kadar gelecek şekilde döndürülen 2 adet düğme var. biri üst kısmı biri alt kısmı için.) buzdolabının tamiri çok maliyetli olur mu.

üst bölümün ayar düğmesini en düşük ayardan biraz fazla olacak şekilde ayarla.alt bölümün ayar düğmesini en yüksek ayara al.buzdolabın fişini çek.alt ve üst buzdolabının kapaklarını açık kalacak şekilde sabitle ve 24 saat beklet.unutma bozulabilecek et ve benzerilere önlem al.bu işlemi buzdolabında bulunan hava kanallarının tıkanmış olabileceği için yapılması gerekir.Buna rağmen sonuç alamazsan dolabınızı bu işin ustası olan biri kontrol etmesi gerekecek.kolaygelsin..

Ariston no frost olan buzdolabımın üst kısmı soğutuyor. ama çok az karlanıyor. alt kısmı iste yeterince soğutmuyor. ve yiyeceklerim bozulmaya başladı. sorunu ne olabilir. (buzdolabının alt kısmında maximuma kadar gelecek şekilde döndürülen 2 adet düğme var. biri üst kısmı biri alt kısmı için.) buzdolabının tamiri çok maliyetli olur mu.

senin probleminin aynısı benim başıma profilo no frostta geldi.
çok basit bir çözümü var. :)))
önce yiyecekleri çıkart no frostlarda üst ve alt kısımda iki adet fan bulunur.üfleme ağızlarının arkasındadır.
onları şöyle test et.
kapı switclerini elinle bastır.birkaç saniye sonra fanların soğuk üflemesi lazım fan üflemiyorsa buz tutmuştur.
ister fişten çekip uzun süre erimesini bekle istersen saç kurutma ile sıcak havayı üfleme kanalına verip pervanedeki buzu hızlıca çözdür. normale dönüncede bu hava kanalllarının önüne tıkayacak şekilde poşet veya yiyecek koyma.
geçmiş olsun :))

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. bugun uygulayacağım. inşallah iyi sonuçlar verir. iyi günler.

Buzdolabım için söylediklerinizi uyguladım. düzeldi. ama tekrarladı. 15-20 gün sonra yine 1 gün bekletmek zorunda kaldım. bunun için tamirci çağırsam, çok mu masraflı olur. buzdolabımla iligi sorun nedir tam olarak. teşekkürler.

muhtemelen ısıtıcı/ısıtıcılarınızda problem var. ürün defros yapıp buz eritemiyor yada yine ısıtıcı arızasından tahliye/hava kanalları tıkanıyor tahminin 80-150 arası fiyat çıkabilir

benim buzdolabıda aynı durumdaydı , defroz yapmamış buşlanma oluşmuştu, reziztanslar değişiti fakat , fazla verim alamadım

İlgilenenlere teşekkürler ediyorum. Sonunda tamirci çağırdım. rezistansını değiştirdi. 120 tl.ye maloldu bana. İnşallah sorun çıkarmaz. İyi günler.

benim ariston buzdolabım aynı arızayı verdi...üst buzluk kısmında hiçbir sorun yok,gayet iyi soğutuyor ve donduruyor...ama alt kısım soğutmuyor.içinde ne yiyecek varsa bozuldu hep.bende burada bildirdiklerinizi uyguladım.alt kısma havalandırmaların olduğu boşluklara fön makinası ile sıcak hava tuttum,sonra biraz kapağı açık bıraktım ve tekrar buzdolabının fişini taktım...umarım bu yaptıklarım işe yarar...

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri