Ariston AVXD 10 Sorunları

negatiff

Üye
sayın ustalarım
benim söz konusu makineyle ilgili sorunlarım war
bu makina 1 yıl kullanıldı 1 yıl depoda durdu tekrar kurduğumda süper sorunlar çıkardı.
öncelikle sıkarken evi yıkmaya yakın sallanıyor kazan vuruyor. servisteki emmilerim yeri düz değildir dedi. bende altına mermer döşemekle ve su terazisiyle tam düz hale getirdim hala vuruyor. şimdilerde güncel sorunu da h20 diye bi hata veriyor aradım taradım bulamadım. son olarak da 1 saat gösterdiği programı 2 saate kadar uzatabiliyor. tamamen kendince karar veriyor diyebilirim :)
özellikle bu sallanıp vurma sorunu ile ilgili ne önerebilirsiniz. şimdiden ilginize ve yardımlarınıza teşekkürler.

taşıma vidalarının sökülmüş olup olmadıgını kontrol edin
taşıma anında amortisörlerin yuvalarından kurtulmuş olup olmadığını kontrol edin
dengesiz yük olup olmadıgını kontrol edin.

taşıma vidalarını söktüm ama amortisörlerin net göremiyorum kazan plastik onun içinde kalıyor.
dengesiz yükten kasıt fazla doldurma demekse fazla doldursam çok vuruyor az doldursam az vuruyor ama mutlaka vuruyor.

aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olabileceğini düşünerek yazayım dedim
makinanın sallanma içindeki yayların yükseltilmesiyle ki bu yaylar kazana üst yanlardan bağlı olan yaylar
bu yaylar için 2 delik var bunları daha alçakta bulunun deliklere alarak gerginliği artırdım bu sayede sağa sola salınımı azalttım
son olarak kazanın özellikle sıkarken ön tarafa vurduğunu farkettim bunun için makinanın arkasında 2 yerden delik açarak plastik kelepçeler ile belli bi noktaya kadar ileri gitmesine izin vererek arka tarafa bağladım. biraz uydurma oldu ama şimdilik sorunsuz çalışıyor. denemek isteyen arkadaşlara bütün sorumluluk kendilerine ait olduğu gerçeğini hatırlatarak şimdiden kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri