Ariston AVL 105 Sorunu

Slm arkadaşlar bizim çamaşır makinesi suyu ısıtmıyor hiç ve tek program üzerine gidiyor mesela ben renklileri yıkatıyorum diyelim; suyu alıyor ve dönmeye başlıyor hiç durmadan, durulama veye sıkma bölümüne geçmiyor , ben makineyi durdurmasam hiç durmuyor ne yapapbilirim rezinstansını nasıl degiştirebilirim şimdide teşekkürler

şimdi ilk başta eliniz yatkınmı bilginiz varmı ona göre anlatalım üstad

az çok var yatkınlık yapabilirim yani çok zor bişe olmasa gerek

şimdi ilk önce makinenin arka kapağını açın zaten rezistansı reklamlarda falan görmüşsünüzdür rezistanslar ya ön tarafta yada arka taraftadır arka kapağı açıp bakın rezistan o taraftaysa ilk önce ortasındaki vidayı gevşetin iyice sökmeden ve içeriye doğru iktirin vidayı gevşettiğiniz yere kadar girsin içeriye daha sonra düz tornavida ile sağından solundan kanırta kanırta contasını çıkarmanız gerekiyor contayı kazandan ayırdığınızda zaten çektiğinizde rezistan gelecektir yenisini aldığınızda rezistansı kazan içindeki yuvasına oturacak şekilde sokun ve conta içeri girdikten sonra ortadaki vidayı iyice sıkın böyle durumlarda bazen gres yağı kullanırlar contaya sürerler su kaçırmasın diye isterseniz onuda sürün vidayı iyice sıktıktan sonra işlem tamam

avl 105 çamasir makinesi 30 dakka yıkıyor zaman ayarı lambası flashlıyor ısıtıcısı patlaktı degiştirdik aynı sorun devam ediyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri