Ariston av82 Çamaşır Makinesi

redcoder2

Üye
arkadaşlar yüksek elektrik gelmesinden dolayı evde bulunan bir çok cihazın arıza yaptı elektronik bilgim az çok oldugundan dolayı cihazlarımın yaptım ama sadece çamaşır makinem kaldı kontrol kartı söktüğümde kartın üstünde rv3 kodlu mercimek kondastörün patlamış oldugunu gördüm ama değerinin ne oldugu belli değil kartın tamirine 50 tl istiyorlar el insaf yenisi 80 tl civarında etrafındaki tny246ap entegre 400v 22mf kondastör ve 1-2 diyot ve direnci değiştirdim sadece rv3 kodlu değerini bilmediğim mercimek kondastöre kaldı işin kısası bu kontrol kartının şeması veya ordaki malzemenin değerini bilebilecek bi arkadaş varmı yardımlarınız için şimdiden tşkler..

kartın benzerini bularak rv3 kodlu mercimek kondastörün 10D431K oldugunu buldum o parçayıda değiştirdim büyük bi umutla eve gidip kartı taktıgımda sonuç hüsran makine yine çalışmadı göstergede voltaj belirtisi yok sadece bir fark oldu müdahale etmeden önce makinenin fişi takılı iken kapak açılmıyordu şimdi elektiriğe takılı olsada kapak açılıyor atladığım veya benim yanlış yapmama neden olan bi şeyler daha var yardımlarınızı bekliyorum

Aristo'n av 82 çamaşır mak sürekli pompa yapıyor lütfen yardım edin

kartın benzerini bularak rv3 kodlu mercimek kondastörün 10D431K oldugunu buldum o parçayıda değiştirdim büyük bi umutla eve gidip kartı taktıgımda sonuç hüsran makine yine çalışmadı göstergede voltaj belirtisi yok sadece bir fark oldu müdahale etmeden önce makinenin fişi takılı iken kapak açılmıyordu şimdi elektiriğe takılı olsada kapak açılıyor atladığım veya benim yanlış yapmama neden olan bi şeyler daha var yardımlarınızı bekliyorum
rv3 mercimek kondansatör değildir.10D431K dediğin şey varistör olup 10 ürünün çapını 431k ise ürünün 275v ta kendini kısa devre edeceğini gösterir. Bunun kartın çalışmasıyla hiç bir ilgisi yoktur.bu parça kartı yüksek gerilimden korumak için kullanılmaktadır.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri