Ariston AV 102X TK Kazan Rulman Modeli

Salih445

Üye
Makinenin kazanı çelik kazan ve 5KG olarak geçiyor, Kazan rulmanında iç kazanı oynattığımda tık tık elimle bir boşluk hissedebiliyorum ve sıkma anında uğultu geliyor. Değişim için modelini internette aratıp rulman baktım ama bulamadım. Hangi rulman setini almalıyım? Bunu buldum ama uyumlu mudur bilemiyorum. https://www.gittigidiyor.com/ev-ele...ya-bilye-kece_pdp_598329767#satici-aciklamasi

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim :)

Orijinal Rulmanın üzerindeki yazıların resmini çekmeniz mümkün mü?

Linkini attığınız Rulmanlar çok sıradan Rulman. İstediğiniz süre dayanmazlar ama en sağlıklı bilgi üzerindeki rulmanların bilgilerini okuma ile elde edilebilir.

Orijinal Rulmanın üzerindeki yazıların resmini çekmeniz mümkün mü?

Linkini attığınız Rulmanlar çok sıradan Rulman. İstediğiniz süre dayanmazlar ama en sağlıklı bilgi üzerindeki rulmanların bilgilerini okuma ile elde edilebilir.
İnternetteki rulmanlar hep ORS marka, ben makine için özel rulman olduğunu bilmiyordum. Çeksem bile iç kazandaki rulmanı göremem, Şu an baktım SKF marka BB1B631427 yazıyor küçük rulmanda.
Amacım makineyi parçalayıp rulman aramak yerine internetten sipariş verip sök tap yapmak.

Küçük Rulman için konuşuyorum.

Eğer yanlış bakmadıysam orijinal Rulmanınız SKF 6203 iç çapı 17 mm dışa çapı 40 mm olan sabit bilyalı Rulman. Çalışma sıcaklığı 120 Dereceye kadar olan sıcaklıklar için. Bu çamaşır makinesi gibi sıcaklıkla haşır neşir olunan yerlerde önemlidir.

SKF bulamıyorsanız diğer markalardan (ORS, FAG v.s) muadillerini sorup alabilirsiniz.Tavsiyem Çin mallarına kesinlikle bulaşmayın.

Edit: Küçük bilyanın resmini çekmeniz mümkün mü?

Son düzenleme:
Küçük Rulman için konuşuyorum.

Eğer yanlış bakmadıysam orijinal Rulmanınız SKF 6203 iç çapı 17 mm dışa çapı 40 mm olan sabit bilyalı Rulman. Çalışma sıcaklığı 120 Dereceye kadar olan sıcaklıklar için. Bu çamaşır makinesi gibi sıcaklıkla haşır neşir olunan yerlerde önemlidir.

SKF bulamıyorsanız diğer markalardan (ORS, FAG v.s) muadillerini sorup alabilirsiniz.Tavsiyem Çin mallarına kesinlikle bulaşmayın.

Edit: Küçük bilyanın resmini çekmeniz mümkün mü?
Ben bile zor okudum, fakat yazılanları yazdım, ben de internette araştırınca bunu buldum, rulman.JPG

Zan ederim orada yazan kit ile "2 adet rulman ve bir adet keçeden" bahsediyor.

Bir adet BB1B631427 Rulman bu yukarıda bahsi geçen 6203 (17 mm iç çap 40 mm dış çap)

Bir adet 6204 2z Rulman .Buda metal kapaklı Rulman demek ( 20 mm iç çap 47 mm dış çap)

Bir adette keçe (buna conta da diyen var)

Benim anladığım bu....

BB1B631427 ile benim linkte attığım ORS 6203 aynı ölçülere sahip. 6204'te aynı zaten. Muhtamelen bu takım benim makineme uyar. ORS marka nasıl bilmiyorum, Orjinali SKF 19 yıl dayandı. SKF alırsam eğer keçeyi eski tskmak zorunda kalacağım

ORS iyi kalitededir ve yerli markadır (Ortadoğu rulman Sanayi) Kısmen ucuz olma sebeplerinden biri bu. SKF kadar dayanır mı bilemem ama öyle Çin malları gibi adi ürün değildir.

Açıkçası çok bir şey fark edeceğini zan etmiyorum zira keçe kalitesi de önemli Rulmanların ömrü için.

Ayrıca Rulmanlar kapaklı (metal yada plastik) değilse yağlanması gerek. Eğer yağlamak gerekirse Rulman yağlamayı biliyor musunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri