Meraba ustam aq93f 297 ariston aqualtis makinem var usttad sıkıntım makıne normal calisiyor suyuda aliyor ama suyu atik su yerinden geri birakiyor ve bir süre sonra h20 hatasi vermeye basliyor ne yapmam gerekir sorun nedir bazen yıkıyo bazen yıkamıyor bi degisik tesekkurler simdiden

Su seviye sensör veya güçkart .
Su seviye sensörüne giren soket ,hortum gözden geçirilmeli

Selamun aleyküm ali usta. Bende Hotpoint Ariston ARXXF106 çamaşır makinası var. F-08 hatası veriyor. Rezistans ı söktüm patlamış yenisini taktım yine aynı hatayı verdi. Yanlışlıkla prosestatın üzerindeki vidaları çevirdim üflediğimde açıyor ama. Yardımcı olurmusunuz.

merhaba ustam sizin fikir ve görüşlerinize ihtiyacım var ariston lbf 51 bulaşık makinesi suyu alıyor alma işleminden sonra öyle beklemede kalıyor. yıkama ışığı yanık birde başla bekle ışığı yanık bekliyor ışıklar yanıp sönmüyor. 5 dakka kadar sonra suyu bazen boşaltıyor IŞIKLAR HALA YİNE YANIK ŞEKİLDE BEKLİYOR çalışırken olduğu gibi flaşlamıyor. yazılımsal bir problem eproma yazılımmı atılacak gibi geldi bana erdemlideyim motor sağlam 220 verince çalışıyor plaset motor. seri lamba bağladm karttan voltaj gelmiyor.su alma işleminden sonra motoro voltaj gelmiyor kartmı arızalı kartın neresine bakayım roleler harici 12 v verince kontakları açıp kapatiyor ustam bir yardım evde hanım nasıl tamircisin deyip duruyor mersinden selamlar 05372414963

erol abim,

röle üzerindeki kontakları kısa devre edince motor çalışıyor mu çalışmıyorsa karttan motora giden kabloları kontrol edin

reszistansını konturol et - degiştir prosestat hortumunu kontrol et -takılımı delikmi ,prosestat su yokken (1) nolu kontaktan (2) nolu kontak'a devre göstermesi gerekir su almışken ise (1) nolu kontaktan (3) nolu kontak'a devre tamamlar hadi geçmiş olsun hastanada sanada!

Ali ustam arl 85 ariston çamaşır makinası suyunu alıp biraz bekledikten sonra tüm aletler yanmaya başlıyor yardımcı olursanız sevinirim
ledleri kac defa yanib sonuyor

Kartını değiştirdin şimdi çalışıyor ilgilendiğini için teşekür ederim ustam

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri