selam değerli ustalar başımın belası ariston margherita 2000 al108x çamaşır makinamız bu gün çalışken sıkmaya geçmediğini gördük proğram düğmesi sürekli dönüyor su alır gibi fıssss diye ses var motor dönmüyor
zaten alındığından beri servis parası ödüyor her yıl artık bıktık şuan bütçe müsait değil yenisini alamayacağız tabi bu ariston olmayacak

arıza büyükmüdür bizim yapacağımız bir şey var mı ? yoksa kaldır at mı dersiniz saygılar

Ustam Merhaba,
ariston margherita 2000 al108x çamaşır makinem var. Kapı kitleniyor ama program düğmesi dönmüyor. Program düğmesi motorundan ses gelmiyor. Motor uçlarında voltaj yok. Ne tavsiye edersiniz?

selam ali usta oncelikle verdigin hizmet icin teskkur ederim. benim sorunum ariston aqualtis camasir makinem var(AQ9F49UH) baslangic sorunum f05 ariza kodu.makinayi otomatik yikamaya aldigimizda suyu detarjani aliyor ve yikamaya basliyor fakat ilk suyu verme evresine gelince isiklar yanip sonuyor ve f05 ariza koduna geciyor..makinayi direk sikma moduna alip camasir skma modunda calistirinca camasiri SIKIYOR ve su tahliye pompasi normal olarak calisiyor..ama yikama programlarinda baslatildiginda su tahliyesine gelince makina su tahliyesin gecmiyor hortumdanda kesik kesik duzensiz kisik su akitiyor ...
yalniz manuel SIKMAYA aldigimda su tahliye pompasi gayet guzel calisip tahliyeyeyi yapiyor..uzun lafin kisasi ustam USTAYA sormak gerekmis nedir fikrin.. simdiden tesekkurler

Pompa motoru hasarlı veya kazan hortum larından gidere kadar bir bölümde kısmi tıkanıklık var

sa ındesıt ıwc7123 çamaşır makinemin tüm ışıkları sürekli yanıyor fişi çekip tekrar takıyorum açma kapama dahil hiçbir düğme çalışmıyor makinede elektrik yok gibi işlevsiz 5 dak geçtikten sonra makine kendiliğinden bütün düğmeleri yanıp yanıp sönmeye başlıyor bir veya iki tanesi yansa hata kodunu anlıyacaz ama bu makine deki tüm düğmeler yanıp yanıp sönüyor düğmeler işlev yapıyor ben fişi çekene kadar hıç durmuyor günlerce kalsa yanıp yanıp sönüyor

Makinanızın kartı hatalı ön kontrol kartı nem veya böcek nedeni ile arızalanmış olabilir

Ali usta merhaba
Ariston arxgd 1291 çamaşır makinesi
Biraz su alıp motor yıkama tık diye yüke binip duruyor.kayışı çıkarınca motor dönüyor.her hangi bir arıza koduda vermiyor neden olabilir acaba yardımcı olursan sevinirim

Slm ustalar bende ariston AVXXL 105 çamaşır makinası var.15 aylık kızım açma kapama tuşuna basmış şimdi tüm lanbaları yanıp sönüyor nasıl resetleme yapabilirim yardım edermisiniz.Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba lar. Benzese ariston arxgd 1291 çamaşır makinası var 1 ay önce F 01 hatası verdi. Sıkma yapmıyor sadece 15 dk.lik program sıkma yapıyor. Birde kendim önce şu boşalt sonra sık işlemlerini yaptırıyorum. Yardım lütfen.

Merhaba lar. Benzese ariston arxgd 1291 çamaşır makinası var 1 ay önce F 01 hatası verdi. Sıkma yapmıyor sadece 15 dk.lik program sıkma yapıyor. Birde kendim önce şu boşalt sonra sık işlemlerini yaptırıyorum. Yardım lütfen.
mator komurlerini kontrol et

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri