S.A

Ariston AVL 105 X çamaşır makinesi var, normal çalışmaya başlıyor ancak durulama konumuna gelince, su boşaltma esnasında süper beyaz ve hızlı yıkama lambaları yanıp sönmeye başlıyor, ana power lambasıda hızla sönüp yanıyor ve makina öylece olduğu konumda kalıyor.Sigortayı kapatıp açıncaya kadarda stop ettiremiyorsunuz.Yardımcı olursanız sevinirim.

pompa filitrenizi temizleyiniz sag alt köşedeki siyah kapagı kırmadan saat yönünün tersine ceviriniz , takım kullanmayınız kırılma riski yüksektir!!!!!eger temiz cıkarsa pompa motorunuzu degiştiriniz

Arkadaş selam.verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Ariston o kadar değilde şu indesit aslında (i....nesit demek daha doğru olacak)Arif olan anlar :)makinaların kartlarının epronları bir türlü uymuyor bu konuda nasıl yardımcı olabilirsin Teşekkürler.

her modelin eepromu farklıdır eger makinanın modelini tam olarak verirseniz eepromu programlayıp göndere bilirim yanlıca isim ve adresinizi bana ulaştırın benim adresimi google beyinci ali usta yaz bana ulaşabilirsiniz

pompa filitrenizi temizleyiniz sag alt köşedeki siyah kapagı kırmadan saat yönünün tersine ceviriniz , takım kullanmayınız kırılma riski yüksektir!!!!!eger temiz cıkarsa pompa motorunuzu degiştiriniz

Çok teşekkür ederim.Deiğiniz gibi pompanın pervanesine bir şeyler sıkışmış, temizledim düzeldi.

arkadaşlar bende linki denedim kırılmış size deşifre halini burda acık olarak veriyorum ariston indesit margherita elektronik camaşır makinaları arıza kotları

F01: Güç kartı arızalı
cne baglantılarını kontrol ediniz kartı degiştiriniz
F02: motor buloke olmuş-tako metre kısa devre veya acık devre
motor baglantılarını konrol et
düşük voltaj hatası
kart baglantı soketlerini kontrol ediniz
tako genaratörünü ve motoru kontrol ediniz
F03: ntc acık veya kısa devre -Eeprom hatası
ntc kablolarını kontrol et
Eeprom ters takılmış olabilir
Eeprom degiştir
NTC degiştir
kartı degiştirin
F04: presostat kontakları boş konumunda takılı kalmış
karttakiCN1 baglantısını kontrol ediniz
presostat kontakları boş konumunda takılı kalmış
presostat degiştiriniz düzelmezse kartı degiştirin
F05: pompa tıkalı veya presestat dolu konumunda takılı kalmış
pompa motor sargılarını kontrol edin
pompa filitresini kontrol edin
presestat hava hortumu tıkalımı
pompa degiştir
olmazsa kart degiştir
F06: program secici hatası
prgram secicisinin soket ve kablolarını kontrol edin
program secicisinin motorunu kontrol edin
program secicisini degiştir olmazsa kartı degiştir
F07: rezistans rolesi yapışık
kart degiştir
kart soketlerini kontrol et
F08: rezistans arızalı veya prosestat dolu konumda takılı kalmış
rezinstans baglantılarını kontrol edin degiştirin
presestat hava hortumu tıkalımı baglantılarını kontrol edin ,degiştirin
F09: Kartın versiyonu ile Eeprom uyumsuz
kartın versiyonunu kontrol edin uygun Eeprom takın
F10: presostat bilgileri karta yanlış aktarılıyor veya kopuk
F11: pompa motorunun beslemesi yok
baglantıları ve soketleri kontrol edin düzelmezse sırasıyla pompayı ,presestattı degiştirin
F12 ekran kartı ve güç kartı arasında haberleşme yok
F13: kurutma NTChatası
F14: kurutma konnektör hatası
F15: kurutma sürekli devrede
F16: tambur dönmüyor (üsten yüklemeli evo ıı) modelinde
F17: kapı kilidinin beslemesi kopuk
umarım yardımcı olabilmişim dir

AVXD 10 TK modeli Ariston çamaşır makinemiz var, 17.07.2006 da aldım. Ne yazıkki hiç memnun kalmadım bir çok kez servislik oldu. Çok sık F10 kodunda bir hata alıyorum.. servis çok çamaşır atmayın diyor ancak 6kg kapasitesi olmasına rağmen biz hiç bir zaman 3kg dan daha fazla çamaşır yıkayamadık. Servise laf anlatmaya çalışmaktan bıktım bu hata nedir, nasıl olur, nasıl tamir edilir, edilirse astarı yüzünden pahalı mı olur, garanti kapsamında mıdır bilmiyorum fakat yeni baba oldum çamaşır makinesine çok ihtiyacımız oluyor olmazsa borç harç yeni makine almak zorunda kalıcam. Bu konuda da marka model tavsiye ederseniz çok memnun olurum. Herkese saygılar, sevgiler..

Bence firmayı tüketici hakem heyetine şikayet edin ve para iadesi alın. Tavsiyem Profilo CM1000CTR olacaktır. 7kg kapasiteli Aplus sınıfı. Bosch'un fabrikasında Bosch ile aynı parçalarla üretiliyor. İnternette 740TL civarı. Daha uygun istiyorsanız Profilo CM0800BTR modeli var o da bu aralar 595TL. Yazın rulman dağıtan 8 senelik Ariston çamaşır makinesi sahibi amcama bu modeli aldık ve gayet memnunlar. Ariston ise hurdaya ayrıldı. Bu dediğim modeller Bosch/Siemens'in aynısı ve marka olmadığından daha ucuz. Bendeki Siemens Siwamat XL 8. senesinde ve çok memnunum, hiç servislik bir durum yaşatmadı.

arkadaşlar ben b tane indesit makine söktüm üzerinden 93c46 eprom cıktı..benim bildigim kadarıyla 93c86 cıkıyodu..orjinalinde mi var bu 93c46 yoksa benden önce bir tamirci mi degiştirmiştir??yardımcı olursanız sevinirim..

ariston indesit makinarın eepromları 93c86 dır başka hicbir model uygulanamaz senin kart kurcalanmış yada yanlışlıkla 93c46 takılmış calışması mümkün deyil ila orjinal programlanmış eeprom kullanmalısın işlemcinide kontrol et kolay gelsin

saol ali ustacım..piyasada varmıdır 93c86 eprom???bulabilrmiyim??

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri