ariston ç.m. av xxl 105

desibel1

Üye
selam arkadaşlar sorun makina çalışmıyor bütün ledler yanıp sönüyor başka işlem yapmıyoryardımcı olursanız sevinirim selamlar

Merhaba. Makine arıza vermiş Emniyet kilidi, Pompa motoru ve tam hatırlayamadım ama ısıtıcıyı ve ısıtıcıdaki NTC elemanı kontol edip yine bilgi verin.
Kolay gelsin.

selam arkadaşlar özür yeni konu açamayı bilmediğim için buradan sormak zorunda kaldım. ariston avxl 105 çamaşır makinemin tahliye pompası sürekli çalışıyor neden olabilir. kapatma düğmesinden makineyi kapatsam bile çalışıyor , taki fişi çekene kadar. şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar anakart üzerindeki 680 mf 10 volt deger degiştirmiş degişti makina çalıştırıldı selamlar

bendede aynı sorun var ne yapmalıyım? bahsettiğiniz 680mf 10volt kondanstör değiştirdiği takdirde arza giderilebiliniyormu ?

Arkadaşlar benimde makinem aynı şekilde led ler yanıp sönüyor ve yıkama başlamıyordu. Ariston servisi çağırdım gelen yetkili 320TL beyim değişecek dedi. 3-4 gün süreceğini söyledi. 320 TL çoğuma gitti kenarda duran eski makinemiz vardı bşr süre onu kullanırız dedik yaptırmadık 40TL servis geldiği için ücret istedi.

Sonra ariston beyin diye google da aratırken bu yazıyı buldum. Ve makinenin beynini buldum söktüm. Beyini bir TV tamircisine götürdüm 10TL ye Arkadaşın dediği 680 mf 10 volt isimli devreyi değiştirdi. Parcayı geri aynı şekilde yerine taktım ve makine çalıştı. Bu kadar kolay olacağını bilsem servisi çağırmazdım boşuna 40TL verdik servise.

Nasıl yapılacağına dair bir 2 püf noktayı yazayım belki başkasının işine yarar.

Beyini tüm kabloları takip ederik bulabilirsiniz. beyaz dikdörtgen bir kutu. Ekte fotografı var.

Beyini sökmek için makineyi yan yatırın çünkü beyine alttan ulaşmak çok kolay.

Soketleri sökmeden önce fotografını cekin sonra hangisini nereye takıcağınızı rahat bulmanızı sağlayacak.

Beyin bir vida ile makinenin arkasından monte edilmiş sökmek çok kolay.

Ekteki fotografta işaretlediğim 2 devreyi de değiştirebilsiniz. Benim götürdüğüm tamirci bunuda değiştirsek daha sağlam olur dedi bende tamam dedim zaten ikisi 10TL yani birşey değil :)

1649780.jpg
2014-12-18 19-12-35 Ekran görüntüsü.png

Arkadaşlar benimde makinem aynı şekilde led ler yanıp sönüyor ve yıkama başlamıyordu. Ariston servisi çağırdım gelen yetkili 320TL beyim değişecek dedi. 3-4 gün süreceğini söyledi. 320 TL çoğuma gitti kenarda duran eski makinemiz vardı bşr süre onu kullanırız dedik yaptırmadık 40TL servis geldiği için ücret istedi.

Sonra ariston beyin diye google da aratırken bu yazıyı buldum. Ve makinenin beynini buldum söktüm. Beyini bir TV tamircisine götürdüm 10TL ye Arkadaşın dediği 680 mf 10 volt isimli devreyi değiştirdi. Parcayı geri aynı şekilde yerine taktım ve makine çalıştı. Bu kadar kolay olacağını bilsem servisi çağırmazdım boşuna 40TL verdik servise.

Nasıl yapılacağına dair bir 2 püf noktayı yazayım belki başkasının işine yarar.

Beyini tüm kabloları takip ederik bulabilirsiniz. beyaz dikdörtgen bir kutu. Ekte fotografı var.

Beyini sökmek için makineyi yan yatırın çünkü beyine alttan ulaşmak çok kolay.

Soketleri sökmeden önce fotografını cekin sonra hangisini nereye takıcağınızı rahat bulmanızı sağlayacak.

Beyin bir vida ile makinenin arkasından monte edilmiş sökmek çok kolay.

Ekteki fotografta işaretlediğim 2 devreyi de değiştirebilsiniz. Benim götürdüğüm tamirci bunuda değiştirsek daha sağlam olur dedi bende tamam dedim zaten ikisi 10TL yani birşey değil :)

Ekli dosyayı görüntüle 20944 Ekli dosyayı görüntüle 20946
Bana bu karttan lazım acil

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri