ares'te "failed to load layout" hatası !!!

tekosis

Üye
Merhaba arkadaşlar. Ares'te auto router yaptığım zaman "failed to load layout" hatası veriyor. program sağlam. yeni kurdum. hatta format attım makineye ama olmadı. daha önce bu problemi yaşayıp bundan kurtulan varmıdır yada fikri olan varmı arkadaşlar?:confused: Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Isistenmi geçiş yaparak çizdirmek istiyorsunuz? Yoksa direkt areste netleri kullanarak mı çizdirmek istediniz? Autorouterdan önce çizdiğiniz pcb sınırlarını board edge olarak değiştirdiniz mi? Isisten geçiş yaptıysanız gnd ve vcc hatlarını tanımladınız mı? Ares autorouter yaparken sizin belirlediğiniz sayıda kombinasyon üreterek yol çizer. Biz buna deneme sayısı diyelim. Eğer bu sayı düşükse anında bahsettiğiniz hatayı da verebilir.

merhaba. Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
Şöyle bir deneme yaptım. isiste iki tane pin aldım iki kondansatör(cap-elec) ve birde 555 entegresi aldım, rastgele bir çizim yaptım. elemanlar üzerinde herhangi bir harici kılıf ataması yapmadım kaydedip arese geçtim. burda da board-edge yi belirledim, trace ayarlarını yaptım ve auto router komutunu verdim. böyle basit bir devrede bile hata veriyor. anlamadım doğrusu.???

merhaba. Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
Şöyle bir deneme yaptım. isiste iki tane pin aldım iki kondansatör(cap-elec) ve birde 555 entegresi aldım, rastgele bir çizim yaptım. elemanlar üzerinde herhangi bir harici kılıf ataması yapmadım kaydedip arese geçtim. burda da board-edge yi belirledim, trace ayarlarını yaptım ve auto router komutunu verdim. böyle basit bir devrede bile hata veriyor. anlamadım doğrusu.???

Peki isisteyken besleme girişlerini tanımladınız mı? 2 kondansatör, 1 555 ve bir de conn-sil2 (konektör) seçin. Konektör sizin + ve gnd beslemeniz olacak. Konektörün bir pinine power, diğer pinine gnd sembolü koyup öyle deneyin.

ıSIS 7.6 Sürümünü kullanıyorsanız;İsisde yaptıgınız çizimi,Program files\labcenter Electronic\proteus7'nin içine kaydedip denerseniz sanırım olur.Bendede aynı sorun olmuştu.Sonucu bildirirseniz menmun olurum.

Arkadaşlar öncelikle ilginize çok teşekkür ediyorum. dediğiniz işlemlerin tamamını yaptım. program files te kendi klasörüne kaydettim, bütün hidden pinler için gerekli bağlantıları yaptım olmadı. işin aslına bakarsanız proteusun pek acemisi değilm. ama bu hata neden kaynaklanıyorsa elimi kolumu bağladı. canım sıkılıyor. büyük bir devre ile uğraşıyorum şu an elimle çiziyorum kartı... Çok canım sıkıldı çok. Yinede yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum...

Elektra'yı neden denemiyorsunuz? Ortalıkta dolaşan proteus sürümlerinin çoğunda var.

onu kullanmayı bilmiyorum. ama şimdi araştıracağım. biraz tecrübelerinizi aktarırmısınız rica etsem?

Arkadaşlar yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim. Vurucu05 nickli arkadaşımızın dediği yöntem ile kesin çözüme kavuştum. Hepinizden Allah razı olsun...

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri