Ares Baskı Devre Çıkarma

Selam arkadaşlar elimde yapımı basit dijital saat devresi var fakat areste baskı devresini çıkarmam gerek yardım edebilecek varmı ?

Devre bu :

x8babn.jpg

Kardeşim sen bir başlasan da takıldığın yerden sorsan daha iyi olmaz mı ?başlarsan yardımcı olurum.

Kardeşim sen bir başlasan da takıldığın yerden sorsan daha iyi olmaz mı ?başlarsan yardımcı olurum.
ben denedim isisde devreyi kurmayı bı kaçtane problem çıktı devrede c823 transistör kullanılıyo ama isisde o yok sonra onu geçtim isiste pic16f84 ün 15. bacağı yok karısık bi durum yani

ben denedim isisde devreyi kurmayı bı kaçtane problem çıktı devrede c823 transistör kullanılıyo ama isisde o yok sonra onu geçtim isiste pic16f84 ün 15. bacağı yok karısık bi durum yani

Sn rockinn 2009,
isis 16f84 ün 5 ve14 nolu ayaklar besleme ayaklarıdır, simülasyonda ve arese geçtiginde kendiliginden baglantı yapar. c823 yerine NPN tipi BC serisi transistör kullanabilirsin.

şimdi dikkatimi çekti, 7805 giriş voltajı çıkış voltajından en az 3 volt yüksek olmalı değilmiydi?

Sn rockinn 2009,
isis 16f84 ün 5 ve14 nolu ayaklar besleme ayaklarıdır, simülasyonda ve arese geçtiginde kendiliginden baglantı yapar. c823 yerine NPN tipi BC serisi transistör kullanabilirsin.

hocam tekrar deniyorum gelebildiğim yere kadar gelicem

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri