Aref bu gösteriyi nasıl yaptı?

elek

Profesyonel Üye
Önce bir kapalı zarf veriyor(içinde gazete ilanı var), 4 ayrı kişiye rastgele kelime ,sayı, iskambil kağıdı ve rakam seçtiriyor,bu seçilenler bir gün önce gazeteye verdiği ilanda yazanlarla aynı çıkıyor.
TV de gösteri programında illizyonist Aref in bir gösterisi vardı.
Görmeyenler için, videoda 40. dakikalarda başlıyor..
Beyaz Show -Hande YENER . Esra EROL , Önder AÇIKBAŞ ve Aref GHAFOURİ 22.02.2013 Part.1 - YouTube

o adami bıraktım ben zaten o ayri bi ilizyonist nasıl yapıyor bende merak ediyorum açikçasi

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

selamlar
tamamen kendi düşüncem
1- elindki destenin en üstünde 5 li vardı dur ve seçtirmesi sadece görsek kağıdı kesip verirken üstteki 5 liyi veriyor.
2- 4 kitabında tüm sayfalarının ilk üstteki kelime aynı diğer yerler farklı bu yüzden üst ilk kelime diye yönlendiriyor.
3- kutuya kağıtlar atılınca eli ile karıştırıyor gibi yapıyor . aslında içeridekileri gizli bölmeye atıp gizli bölmedeki tüm 7777 sayılşı kağıtları çıkartıyor.
sonuç hayret uyandıracak bir ilanda herkesi büyülüyor.
el çabukluğu ve ustaca düşünülmüş bir gösteri takdir ediyor tebrik ediyorum gerçekten çok çok usta bir iliztyonist.
türkiyede başka bu seviyede usta çıkacağını düşünmüyorum.

@aycoor
Söylediklerinizle beraber daha dikkatle izleyince;
Önce "bu sayfadaki kelime" dedi, sonra "ilk kelime" dedi ve eli ile işaretledi..yönlendirdi.
"kitapları seyircilere vermiyoruz" şeklinde bir uyarı var ..
kağıtlar kutuya atıldıktan sonra kapağı kapadı ve bir eli hala kutunun içinde..!
kutunun içinde yan yüzdeki kapağı kapadı ve kapağın arkasındaki kağıtlar eskilerin yerine geçti.tabi hepsi 7777

Evet başarılı illizyonistler insanları ilk anda hayrete düşürüyor..ve bazen çok düşünmenize rağmen bulamayabiliyorsunuz
İleride illizyonistlerin çok daha şaşırtıcı işler yapacaklarını düşünüyorum..
hele işin içine teknoloji girerse..

1-Kart seçmesini istediği kıza kendisinin elinde tuttuğu en üstteki kartı kıza veriyor.

2-Seyircilere verdiği küçük kağıtlara 4 haneli sayı yazdırıyor ve bunu bir kutuya koyuyor. Daha sonra bu kutunun yan duvarındaki kapağı kutunun tabanında bulunan kağıtların üstüne doğru itince seyircilerin yazdığı kağıtlar altta kalıyor ve kendisinin daha önce hazırlayıp kapakla kutunun arasında kalan ve hepsinde 7777 yazılı kağıtlar üstte kalıyor.Bu kapağı nasıl değiştirdiği videoda bariz belli. Biraz uyanık bir seyirci deseki 7777 sayısını yazan el kaldırsın,.. Aref ters köşe olacak..Çünkü kendisi yazdı.

3-Kitapların önce seyircilerin eline geçmesinden kısa bir panikleme geçiriyor ve sonra bir seyirciye hepsinin ilk kelimesi "evet" tüm sayfalardan ilk kelimeyi seçmesini söylüyor. Bu da "evet" oluyor doğal olarak.

Yaptığı çok basit bir gösteri. Çoğu gösterilerinde iş bunun için hazırladığı malzemelerde bitiyor. Nasıl yapıldığını öğrenen herkes bu gösterileri yapar. Yetenek sizsiniz de çok ilüzyonist çıktı. Örneğin manuplatör Oğuz Engin, sihirbaz Halit İncedayı gibi. Nasıl yapıldığını öğrensen bile o kıvraklığı, el hareketlerini yapmak çok uzun zaman alır. Aref in gösterilerinde böyle bir şey yok ve yaptıkları daha önce yapılmış şeylerin bir taklidi.