Ardunio ile yapılması gereken engelli cocuklar için proje

bana bundan sonra ki aşamalarda yardım edebilirmisiniz ben altından kalkabilirmiyim yani uğraşırsam ?

yani sizin yaptıgınız yerden benım neler yapmam gerekir üstüne ?

bu arada çok teşekkür ederim ilginize .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tabi yardım gerekirse yardımcı oluruz sıkıntı olmaz.

Çocukluğumda pilli bir oyun vardı, o tarz bir şey işinize yarar sanıyorum. pilli devreli oyunda üstte farklı senaryolar olan delikli kartlar olur, çocuk birbiriyle ilişkili nesne veya canlıları bulunca elindeki probları deliklere dokundurur devreden ses veya ışık çıkarırdı.

Aynı Süper Doktor oyunu gibi
https://www.google.com.tr/search?q=...69i60l2j0l2.4624j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Kolay geslin

Şimdi inceledim güzel düşünmüşler benziyor ama tam değil benim bahsettiğim daha işlevsel bişey teşekkür ederim bu arada bunuda alacagım cocuklara guzel oyun :)

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle ancak yapabildim.
Proje Arduino UNO pin yetersizliği nedeniyle Arduino Mega ile yapıldı.
4 adet öğretmen için 4 adet öğrenci için olmak üzere 8 buton kullanıldı. Öğretmenin bastığı buton karşılığında led yanacak öğrenci doğru butona basarsa led sönecek yanlış butona basarsa led yanmaya devam edecek şeklinde ayarlandı. Uygulama her açıldığında buton sıralaması karşılıklı olarak başlayacak.
Yani;
1-1
2-2
3-3
4-4 şeklinde olacak.

LCD olarak Nokia 5110 grafik ekranı kullandım.
Öğretmenin bastığı buton ekranda görünecek karşısında ise öğrencinin bastığı buton görünecek. Eğer doğru eşleştirme yapılmış ise ekranın altında DOGRU, yanlış eşleştirme yapılmışsa ekranın altında YANLIS yazacak.

Buton eşleştirmeleri isteğe bağlı olarak değiştirilebilecek. Ancak uygulama her resetlendiğinde buton eşleştirmesi başa dönecek.

Buton bağlantılarında dahili pull-up direnci kullanılmıştır, ekstradan pull-up/pull-down direnc kullanmaya gerek yoktur.

Proje dosyaları (Arduino programı ve Proteus dosyası) ektedir.

Uygulama resimleri;

Ekran Alıntısı.PNG Ekran Alıntısı2.PNG Ekran Alıntısı3.PNG Ekran Alıntısı4.PNG Ekran Alıntısı5.PNG

Ekli dosyalar

• eslestirme.zip
    486.3 KB · Görüntüleme: 8

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri