ardunio mu pic progralama mı ?

Size arm lazımsa arm öğrenin ben öğrenmeyin mi diyorum.
Hatta cubemx ve hal kütüphanelerine giriş için muhtemelen ilk Türkçe kaynak linki aşağıda, kim yazmış acaba.
https://rmtulay.wordpress.com/category/arm-keil-stm-cubemx/cubemx-kurulumu-ve-kullanimi/

Kısacası öğrenmeyi öğrenin,
neye ihtiyacınız olduğunu belirleyebilin yeter.
Siz bunu başarabilmişsiniz,
henüz tam yapamayanlarada örnek olmaya çalışıyoruz,
elden gelen bu,
şahsen imkanım olsa eğitime yatırım yapmak en istediğim şey.

@şef112 teşekkürler.

Pic derim endüstride ağır sanayi ortamında içinde işlemcisi pic olan birsürü röle var bana mısın demiyor. Beslemesi stabil olduktan sonra kolay kolay arıza vermez.
Arduino için bunları söyleye miyorum Malesef

Bence pic daha iyi en azindan herkes yapamıyor ama arduino yapboz gibi ilkokul cocugunda bile var

Arduino kartı üzerinde Atmel işlemci var.
Atmel'de birçok endüstriyel üründe bulunan profesyonel bir işlemci.
Pic ve Atmel. Kendi kartınızı tasarladiktan sonra her iki üründe tercih edilebilir.

Sorun atmel islemcinin kullanıldığı ve adına arduino denen kartın endüstriyel olmaması.

Arduino kartı üzerinde Atmel işlemci var.
Atmel'de birçok endüstriyel üründe bulunan profesyonel bir işlemci.
Pic ve Atmel. Kendi kartınızı tasarladiktan sonra her iki üründe tercih edilebilir.

Sorun atmel islemcinin kullanıldığı ve adına arduino denen kartın endüstriyel olmaması.

S.A. @huh olaya işlemci gibi bakmak değilde biraz endüstriyel bakmak. Şimdi atmel ve pic ikisi de güzel işlemciler. Arduino oldu mu yön biraz eğitim tabanlı oluyor. Güzel bir kart tasarlarsın atmel işlemci koyarsın ve arduino frimeware yüklersin endüstriyel arduino olur. Arduino üst üste geçmeli oldğu için bu geçmeler zamanla sahada sıkıntılar çıkarabiliyor bu da çok hoş olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: huh
Evet, dediğiniz gibi.
Problem kartın eğitim amaçlı olup endüstriyel ortam kaygısı güdülmeden tasarlanmış olması.

Zaten arduino çıkış noktası araştırıldığında eğitim odaklı olduğu görülecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri