Arduinoda yardım istiyen gelebilir

"if(Serial.available()>0)" bloğunun altına
"else" ile bir blok daha ilave edebilirsiniz.
Nasıl bir kod yazıcam

ardunıo da ile 4 buton ile herhangi bir buton seçtiğimizde lcd ekranda ''saga dön'' , ''sol dön'' ,''arkaya dön'' ,''öne dön'' yazacak ve s seçilen duruma göre röleye çıkış verecek , böyle program nasıl yazabiliriz. yardımcı olurmusunuz
yön butonuna göre olacak .düzeltme

Ardinyoyu uzerindeki rx ve tx pinlerine bagladigimiz max 485 karti ile mobus uzerinden gmt ekranla haberlestirip ardinyoyo ekledigimiz 3 ad max 6675 isi kontrol kartlarinin degelerini nasil okuruz

elimde örnek bir alıcı verici kodu var kumanda yapımı için fakat orjinalinde Signal data yazısında data turuncu renk ve bundan sonra gelen bütün data yazıları turuncu renkte
1592487926234.png

fakat ben yazınca 17. satırda gördüğünüz Signal datanın datası fonksiyon şeklinde değil düz siyah yazılıyor
bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim resimdeki yazılar okunmuyorsa
DAKİKA 8.28
1592488129528.png
1592487926234.png

Ekli dosyalar

• 1592487970324.png
    1592487970324.png
    150.6 KB · Görüntüleme: 11
Arduino megayı üstüne ramps takıldığında sorun yaratmayacak şekilde hangi pinlerden 5v ile besleyebilirim?
(Voltaj regülatörünün yollarını kaldırdım)

Eğer Arduinoda yardım isterseniz buraya yazıp yardım edebilirim
nextion ekrandaki ,n0 dan sayı, yı arduinoya göndermek istiyorum arduino da led ,in yanma süresini bu data ile kontrol etmek istiyorum internetten 1 haftadır arıyorum bununla alakalı bilgi bulamadım .data,yı arduinoya gönderip orada kullanamıyorum . bu konuyla alakalı beni yönlendirebilecek arkadaşlar varmı lütfen yardımcı olun teşekkürler

nextion ekrandaki ,n0 dan sayı, yı arduinoya göndermek istiyorum arduino da led ,in yanma süresini bu data ile kontrol etmek istiyorum internetten 1 haftadır arıyorum bununla alakalı bilgi bulamadım .data,yı arduinoya gönderip orada kullanamıyorum . bu konuyla alakalı beni yönlendirebilecek arkadaşlar varmı lütfen yardımcı olun teşekkürler

n0 değerini bir değişkene ata.
Nextionda o sayfaya girerken "set component value" olması lazım bu komutla n0 değerini oku.
"get component value" ilede değişkene kaydet

Son düzenleme:
n0 değerini bir değişkene ata.
Nextionda o sayfaya girerken "set component value" olması lazım bu komutla n0 değerini oku.
"get component value" ilede değişkene kaydet
ilgin için teşekkür ederim ben her halde nextion tarafında yanlışlık yapıyorum çünkü n0 number bende keypadB özelliginde kullanıyorum bundan dolayı bilgiyi gönderemiyor olabilirmiyim, n0 number de farklı bir komutmu yazmamlazım bu bilgiyi bulamadım yardımcı olurmusun teşekkürler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri