Arduinoda yardım istiyen gelebilir

Pilin akımı yetmiyor seri AA pil kullanılır böyle projelerde

WhatsApp Image 2019-10-27 at 02.54.06.jpeg
58388

58389

merhaba elimde mini mp3 ve mp4 playerlar var bunları arduino ile kontrol edebilirmiyim şu ipod tarzı

Entegre nın bacaklarından düğme çıkışlarını lehimleyip dijital çıkışla kontrol edebilirsin

Selamlar, Hocam kusura bakmayın yazacakların alakasız şeyler olabilir, biz bir boşluk bulduk ve hem 3d yazıcı hem de lazer cnc yapmaya karar verdik, her ikisinin de mekanik kısmı bitti. 3 d prusa ( zaten hazırdı ), bir de 70x100 cm lazer markalama için yaptığımız mekanizmalar duruyor. Öncelikle cnc lazer markalama için ardiuno ya ne yüklemem gerekiyor ve bunu nasıl yapıcağıma dair bir yönlendirme yapabilirmisiniz. Ben DVD den çıkartacağım bir lazeri kullanmak istiyorum devre elemanlarını ve gerekli devreyi buldum fakat ardiunoya yüklemeyi nasıl yaparım konusunda yardımlarınızı istiyorum. Kusura bakmayın 2 hafta oldu herhalde sürekli okuyorum dinliyorum ama herhangi bir net sonuca ulaşamadım, ardiunoyu görünce de buraya yazdım.

Merhaba benim Arduino konusunda bilgim sıfır ama bir ödevim var. Aşağıda yazdım yardımcı olur musunuz ?
Lm 35 sıcak sensörüyle oda sıc ölçülmesi , bi de ekrana çift satır yazacak (pc de ) saniyede 1 bi satırda iki ölçüm olacak

Selamlar, Hocam kusura bakmayın yazacakların alakasız şeyler olabilir, biz bir boşluk bulduk ve hem 3d yazıcı hem de lazer cnc yapmaya karar verdik, her ikisinin de mekanik kısmı bitti. 3 d prusa ( zaten hazırdı ), bir de 70x100 cm lazer markalama için yaptığımız mekanizmalar duruyor. Öncelikle cnc lazer markalama için ardiuno ya ne yüklemem gerekiyor ve bunu nasıl yapıcağıma dair bir yönlendirme yapabilirmisiniz. Ben DVD den çıkartacağım bir lazeri kullanmak istiyorum devre elemanlarını ve gerekli devreyi buldum fakat ardiunoya yüklemeyi nasıl yaparım konusunda yardımlarınızı istiyorum. Kusura bakmayın 2 hafta oldu herhalde sürekli okuyorum dinliyorum ama herhangi bir net sonuca ulaşamadım, ardiunoyu görünce de buraya yazdım.
DVD rw değil mi? Birde DVD lazeri güçlü olmayabilir normal CNC kodu ile de çalışabilir ama çizimi özel yapman gerekir

Merhaba benim Arduino konusunda bilgim sıfır ama bir ödevim var. Aşağıda yazdım yardımcı olur musunuz ?
Lm 35 sıcak sensörüyle oda sıc ölçülmesi , bi de ekrana çift satır yazacak (pc de ) saniyede 1 bi satırda iki ölçüm olacak
Kod:
#include <Arduino.h>
#include <Wire.h>
#include <SoftwareSerial.h>

double angle_rad = PI/180.0;
double angle_deg = 180.0/PI;
double Sicaklik;

void setup(){
    Serial.begin(9600);
    pinMode(A0+1,INPUT);
}

void loop(){
    Sicaklik = (500.0*analogRead(A0+1)/1024.0);
    Serial.println(Sicaklik);
    _delay(1);
    _loop();
}

void _delay(float seconds){
    long endTime = millis() + seconds * 1000;
    while(millis() < endTime)_loop();
}

void _loop(){
}
Seri port iletişim frekansı 9600[/CODE]

Hata varmış düzelttim birde analog 1 lm35 in out bacağına gidecek

Eğer Arduinoda yardım isterseniz buraya yazıp yardım edebilirim
öncelikle şimdiden cevaplarınız için teşekkürler bu linkteki projeyi birebir gerçekleştirmek istiyorum sadece motor sürücüsü yerine elimdeki motor güçlü olduğu için röle kullanacağım ve wifi modülünün antenli (portlu)modelini kullanacağım lakin kodlamada sıkıntı yaşıyorum yardım ederseniz sevinirim sorun alıcı arduino unoda oluyor hata budur :

(LİNK: http://www.robotikvekodlama.com/rob...sh=68a934a84f379a0a95c17774671e153b#comment-6 )

sketch_nov01a:31:35: error: void value not ignored as it ought to be
done=radio.read(veri, sizeof(veri));
“SPI.h” için birden fazla library bulundu
Kullanılıyor: C:\Users\90553\Desktop\KARIŞIK\arduino-nightly\hardware\arduino\avr\libraries\SPI
“nRF24L01.h” için birden fazla library bulundu
Kullanılıyor: C:\Users\90553\Documents\Arduino\libraries\RF24-1.3.3
Kullanılmıyor: C:\Users\90553\Documents\Arduino\libraries\RF24-master
“Servo.h” için birden fazla library bulundu
Kullanılıyor: C:\Users\90553\Desktop\KARIŞIK\arduino-nightly\libraries\Servo
exit status 1
void value not ignored as it ought to be
This report would have more information with
“Show verbose output during compilation”
option enabled in File -> Preferences.

yardımcı olursanız sevinirim

Adı aynı olan kütüphaneler yüzünden hata veriyor olabilir kodu not pad a yapıştırıp oradan kopyalayın

aynı kütüphanelerden iki tane oluncada buna benzer hatalar veriyor

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri