Arduino uno da servo için pwm yetersizliği

Merhaba ben Arduino uno ile bir robot kol yapiyorum. 3d baskilari bitti fakat montaj esnasinda bir sey farkettim. Kol 6 eksenli her ekleminde 1 servo kullanilacak diye düşünüyordum fakat bir ekleminde iki servo var mg996. Arduino uno nun 6 tane pwm pini var. Başka bir Arduino kartına mi geçmem gerek yoksa uno da bu işin çözümü varmıdır simdiden teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
6 eksende kinematik hesaplama yapacağı için uno yavaş kalacaktır. Yukarıda bahsedilen kartı nodemcu veya stm32f103 kartlarında kullanırsan senin için daha iyi olacaktır. İkiside arduino uyumlu yazılımda değişiklik yapmana çok gerek kalmayacaktır.

6 eksende kinematik hesaplama yapacağı için uno yavaş kalacaktır. Yukarıda bahsedilen kartı nodemcu veya stm32f103 kartlarında kullanırsan senin için daha iyi olacaktır. İkiside arduino uyumlu yazılımda değişiklik yapmana çok gerek kalmayacaktır.
Teşekkürler fakat ben bu proje ile katılacağım yarismada sadece arduino platformu istiyorlar. Sağol.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri