Arduino taslak yüklenirken bir sorun oluştu hatası

Kod zaten aletin içinde kalır. Buraya kadar normal. Başka bir kod atmayı denediniz mi? Bir de kodu atarken bir sefere mahsus tüm kabloları söküp dener misiniz?
kartın çalışdığını anlamak için kablo takmadan bir kod vardı onu girincede çalışmıyor ayrıca daha önce aynı sorunla karşılaşmıştım ama busefer usb takınca USB SERİAL 2.0 hatası veriyodu onu düzeltince sorun ortadan kalkmıştı ama şuan ne usb de ne kartda görünüm olarak hiçbir sıkıntı yok
Kodu atarken acaba iletişim kopukluğu oldu da mı kart/mcu hasarlandı? Yeniden loader atarak denemek gerekebilir.
nasıl atabiliceğimi bilmiyorum ama araçlarda programlayıcıda AVRISP MKII yazıyor o yanlış olabilirmi ?

kartın çalışdığını anlamak için kablo takmadan bir kod vardı onu girincede çalışmıyor ayrıca daha önce aynı sorunla karşılaşmıştım ama busefer usb takınca USB SERİAL 2.0 hatası veriyodu onu düzeltince sorun ortadan kalkmıştı ama şuan ne usb de ne kartda görünüm olarak hiçbir sıkıntı yok

nasıl atabiliceğimi bilmiyorum ama araçlarda programlayıcıda AVRISP MKII yazıyor o yanlış olabilirmi ?
Öncesinde attığım bir link vardı. O rehber üzerinden atılıyor. Kendim yazmıştım. Test edildi yani. :)

ama orda iki tane uno var malesef bende tek uno var :(
O zaman başka bir adaptörü vardı ismini hatırlamadığım. USB'den direkt olarak bağlanıyordu. Ama fiyatı 15 TL olması lazımdı birkaç ay önce. 10 TL daha verip UNO alınıyor o fiyata. Başka yolu yok ne yazık ki eğer sorun bootloader sorunuysa.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri