Arduino taslak yüklenirken bir sorun oluştu hatası

Arduino usb portuna takılı halde sol windows tuşu + R ye basın, çıkan çalıştır'a devmgmt.msc yazıp enter'a basın (aygıt yöneticisine girin). Bilgisayarda Bağlantı noktaları (COM ve LPT) altında kartın takılı olduğu hangi port olduğu yazacaktır (orjinal arduino'da farklı mı bilmiyorum, hiç orjinal arduino'm olmadı ki :p). Burada bir port görünmüyorsa bilgisayar kartı görmemiş olabilir. Orjinal olmayan kartlar için Ch340 sürücüsünü kurmanız gerekiyor. Bir sorun yoksa söz konusu port arduino idesinde, kart doğru seçilmişse araçlar->port listesinde görünmesi gerekiyor.Ekli dosyayı görüntüle 72664
hayır port görünüyor sizde en altta yazanın aynısı yazıyor USB SERİAL CH340 COM3 YAZIYOR

Son düzenleme:
Usb kablosunu değiştirin diyeceğim.
denedim ama nafile
@GokdenizReis53 ben buna benzer bir hata almıştım daha öncesinde. Yeni bootloader yüklemiştim sanırsam. Elinizde başka bir Arduino var mı?

https://www.technopat.net/sosyal/konu/arduinoyu-tekrar-kullanilabilir-hale-getirme.1215373/
Rehberini yapmıştım. Ama aynı hata mı tam emin değilim.

Düzenleme: Ben farklı bir hata almışım. Bu sorun neredendi hatırlamıyorum bile. Arduino üzerindeki TX-RX pinlerinde kablo takılı değil dimi kod yüklerken?
ben arduino ile park sensörü yapıyordum 6 7 ve 8. pini kullandım ama kart çalışıyormu diye sadece usb yi takarak örnekler basic blink deki koyu yüklemeye çalıştım ama olmuyor olduğu zaman 2 saniyede kodu yüklüyor karta normalde bende uzun sürüyor ordan anlıyorum zaten yüklemiceni

denedim ama nafile

ben arduino ile park sensörü yapıyordum 6 7 ve 8. pini kullandım ama kart çalışıyormu diye sadece usb yi takarak örnekler basic blink deki koyu yüklemeye çalıştım ama olmuyor olduğu zaman 2 saniyede kodu yüklüyor karta normalde bende uzun sürüyor ordan anlıyorum zaten yüklemiceni
Ben TX-RX'den bahsediyorum. Onlar boşta mı?

Aklıma başka bir neden gelmiyor. :(
2 3 tane bilgisiyarda denedim olmadı kabloları değiştirdim gene olmadı %80 kartda bir sıkıntı var acaba eski yüklediğim kod içinde klamış olabilirmi çünkü en son park sensörü yaptığımda usb dönüştürücüyle telefona taktığımda direk kod falan kullanmadan çalışıyordu

2 3 tane bilgisiyarda denedim olmadı kabloları değiştirdim gene olmadı %80 kartda bir sıkıntı var acaba eski yüklediğim kod içinde klamış olabilirmi çünkü en son park sensörü yaptığımda usb dönüştürücüyle telefona taktığımda direk kod falan kullanmadan çalışıyordu
Kod zaten aletin içinde kalır. Buraya kadar normal. Başka bir kod atmayı denediniz mi? Bir de kodu atarken bir sefere mahsus tüm kabloları söküp dener misiniz?

Kodu atarken acaba iletişim kopukluğu oldu da mı kart/mcu hasarlandı? Yeniden loader atarak denemek gerekebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri